www.spor19.com
18 April 2015 Saturday / Sıcaklık 11ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Pınar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi resmen açıldı
Özel Pınar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi resmen açıldı
Özel Pınar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Pınar Eğitim Kurumları bünyesinde resmi olarak açıldı.
Paylaş
7/2/2013 / 3:41:10 AM     Ekleyen : corum dost haber

Pınar Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Kazım Alpoğlu, Çorum’da resmi olarak açılan ilk Özel Sağlık Lisesi’nin, Özel Pınar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olduğunu ifade etti.

Alpoğlu, eğitimde Çorum’un öncüsü olan Pınar Eğitim Kurumları olarak, sağlık sektöründe oluşan aşırı talep ve Sağlık Meslek Liselerinde okumak için Çorum dışına çıkan öğrenciler dikkate alınarak yeni bir açılım yaptıklarını kaydetti.

Sağlık Meslek Lisesi’nde 9. ve 10. Sınıflara öğrenci kayıtlarının devam ettiğini söyleyen Alpoğlu, öğrencilerin Sağlık Meslek Lisesi’nde okumak için Çorum dışına gitmelerine gerek kalmadığını belirtti.

Çevre il ve ilçelerden Çorum’a gelip öğrenim görecek öğrencileri de göz önünde bulundurarak, istekleri doğrultusunda yurt (barınma) imkanlarının sunulduğunu ve öğrencilerin genel ihtiyaçlarını karşılamak için tedbirlerin alındığını anlatan Kazım Alpoğlu, Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine ilgi ve isteklerine göre hem LYS hem de KPSS’ye yönelik hazırlık çalışmalarının yapılacağını ifade etti. 

 

PINAR’DA YENİLİKLER

Kurumlarındaki yeniliklerden de bahseden Kazım Alpoğlu, Özel okul olarak dershane ihtiyacı olmadan öğrencilere eğitim vererek, dershaneyi okula getireceklerini, sınava girecek olan 8. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak hafta sonu dershane eğitimi yapılacağını vurguladı.

5. Sınıf öğrencilerine yönelik İngilizce dil sınıfları oluşturulacağını ve haftada 16 saatlik yabancı dil eğitimi vereceklerini söyleyen Alpoğlu, 6. 7. ve 8. sınıflarda ilave derslerle haftada 10 saate yakın İngilizce eğitimi verileceğini kaydetti.

İlkokul öğrencilerine yönelik branş öğretmenleri tarafından Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi ve Müzik derslerinin yapıldığını, ayrıca Drama, Satranç ve Halk Oyunları derslerinin de alanında uzman öğretmenler tarafından yapılacağını anlatan Kazım Alpoğlu, öğrencilerin özel yeteneklerini ortaya çıkaracak derslerin ve sosyal aktivitelerin arttırılacağını, 23 yıllık tecrübesini arkasına alarak kaliteli, güvenli ve disiplini ön plana çıkaran bir anlayışla ‘açık ve net kuralları olan okul’ sloganı ile yoluna devam edeceklerini söyledi. 

 

ÖZEL PINAR AİLESİ BÜYÜYOR

Alpoğlu, güçlü eğitim kadrosunu geliştiren Pınar Kolejinde, artan öğrenci sayısı ve açılan Özel Pınar Anadolu Sağlık Meslek Lisesiyle birlikte 2013-2014 Eğitim öğretim yılı itibariyle yeni öğretmenlerin aralarına katılacağını ifade etti.  Alpoğlu, Ankara’da 3, Bursa-Eskişehir-Yalova’da birer tane olmak üzere 6 tane daha Özel Murat Yıldırım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açılacağını ve bu okullara öğretmen alımlarının yapılacağını da sözlerine ekledi.

www.spor19.com
Eğitim Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Üye Girişi
Haftanın Haberi
Anket»  Tarih  4/30/2012
Çorum Belediyespor 3. ligde başarılı olabilecek mi?
a) Evet b) Hayır - (132)
a) EVET - (56)