blackjack oyna

HİTİT, LOBACHEVSKY UNİVERSİTY İŞBİRLİĞİ

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, davetli olarak gittiği Rusya’da bir dizi etkinlikte bulundu.
Bu haber 2015-10-01 23:51:39 tarihinde eklenmiştir.

Rektör Alkan, Rusya programı kapsamında dünyanın en büyük ve prestijli üniversite sıralama sistemlerinden biri olan QS tarafından düzenlenen ‘QS Worldwide 2015’ etkinliğinde yaptığı sunumun ardından etkinliğin organizasyon ortağı olan Lobachevsky University (UNN)’ni ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Evgeny V. Chuprunov ile görüşmelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Chuprunov, 1916 yılında kurulan ve gelecek yıl 100. yaşını kutlayacak olan Lobachevsky Üniversitesinin (UNN) uluslararasılaşma çalışmalarıyla hızla büyüdüğünü ve dünyanın pek çok ülkesinden çok sayıda uluslararası öğrencinin olduğunu belirterek, Türkiye’den gelen Hitit Üniversitesiyle de ortak çalışmalar yapılabileceğini ifade etti.

Özellikle Türkçe bölümünün bulunduğu eğitim birimleri başta olmak üzere diğer tüm eğitim birimlerinde öğretim elemanı değişiminin büyük önem taşıyacağını, böylelikle ortak akademik ve bilimsel çalışmalar yapabileceklerini dile getirdi.

Prof. Dr. Chuprunov, Türkiye’de iş dünyasında turizm sektörü başta olmak üzere pek çok yerde Rusça’ya ihtiyaç duyulduğunun kendilerine iletildiğini, bu konu ile ilgili çözüm arayışlarında olduklarını belirterek, Hitit Üniversitesi ile bu konuda da iş birliği yapabileceklerini söyledi.

Hitit Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Alkan da oldukça yeni bir üniversite olmalarına rağmen en temel işlevleri olan eğitim/öğretim faaliyetlerini sürdürmeye ek olarak tüm dünyada değişen ve dönüşen yükseköğretim sisteminin gereği olarak sadece ilimiz ve bölgemizde değil, uluslararasılaşma çalışmaları ile iş birliği yapabileceğimiz dünyanın her yerinde bulunmaya çalıştıklarını belirtti.

Üniversitemizde dünyanın pek çok farklı ülkesinden, birçok uluslararası öğrenciye sahip olduğunu, bunun artması için de ciddi çabalar sarf edildiğini vurgulayan Rektör Alkan, özellikle YÖK tarafından uygulamaya konulan tüm dünyayı kapsayan bir değişim programı olan Mevlana’nın bu konudaki en önemli araçlardan biri olduğunu sözlerine ekledi.

Görüşmenin ardından Lobachevsky University ile Mevlana ve ikili iş birliği anlaşmaları imzalandı.

Yapılan bu anlaşmayla üniversitemizin 46 ülkede yer alan 121 üniversite ile yaptığı anlaşma sayısı 152’ye ulaşmış oldu.

ETİKETLER : Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA