blackjack oyna

‘KÖYLÜNÜN YÜZÜ GÜLECEK’

CHP Çorum İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında Çorum Ziraat Odası’nı ziyaret etti...
Bu haber 2015-10-16 01:10:02 tarihinde eklenmiştir.

1 Kasım’da yapılacak milletvekili genel seçimleriyle ilgili çalışmalarını sürdüren CHP Çorum İl Örgütü, Çorum Ziraat Odasını ziyaret ederek, oda başkanı Mehmet Sayan ile bir süre görüştü.

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen ziyarete CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, CHP Çorum Milletvekili Adayı Dinçer Solmaz, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek ile CHP Çorum Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Tahtasız katıldı.

Ziyarette CHP’nin tarım ve hayvancılık politikalarıyla ilgili olarak Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan’a bilgiler veren CHP Heyeti, CHP iktidarında Türk köylüsünün yüzünün güleceğini vurguladılar.

Tarım ve hayvancılık başta olmak üzere ülkedeki tüm sektörlerde bir yıkım süreci yaşandığını, uygulanan yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçinin üretemez, üretse de emeğinin karşılığını alamaz duruma geldiğini kaydeden CHP Heyeti, ülkede yaşanan sorunların üstesinden gelecek tek partinin, parti programı ve kadrolarıyla CHP olduğunu bildirdiler.

 

‘Köylü milletin efendisi olacak’

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım, CHP iktidarında köylünün tekrar ‘milletin efendisi’ olacağını söyledi.

1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında dün gerçekleştirilen Çorum Ziraat Odası ziyaretinde konuşan CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım, Türkiye’nin tarımda oldukça zengin bir ülke olduğunu ancak yanlış tercih ve politikalar nedeniyle sektörün can çekiştiğini bildirdi.

CHP iktidarında tarıma ve çiftçiye tam destek verileceğini dile getiren Yıldırım,  “Çiftçi, 30 yaşına kadar sosyal güvenlik primi devlet tarafından karşılanacak. Küçük çiftçinin malı alınacak ve değerinde satılacak. Ayrıca elektrik borcu silinecek. En önemlisi de tarımda taban fiyatlar 1 yıl önceden belirlenecek. Çünkü bakıyorsun bir yıl üretilen üründen zarar edilince ertesi yıl kimse ekmiyor.  Ertesi yıl az ekilince de fiyatlar korkunç şekilde yükseliyor.  Ertesi yıl ise hangi ürün para etmişse onu ekiyor bu kez satılmayınca da çifti zarar görüyor.

Bu olumsuzluğu engellemek için üründe taban fiyatları, dünya fiyatları doğrultusunda 1 yıl önceden açıklayacağız. Çiftimiz de ona göre ekecek ve açıklanan fiyattan ürününü satacak. Tarımda gündelik işçilerinin sigortasını devlet ödeyecek. CHP olarak köylüyü yeniden ‘milletin efendisi’ yapmak için devletin tüm imkanlarını seferber edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

‘ÇİFTÇİYE MAZOT 1,8 TL OLACAK

Konuşmasında elektrik, mazot ve gübre fiyatlarındaki pahalılıktan yakınan CHP İl Başkanı Yıldırım, şöyle dedi:

“Ülkemizde elektrik, mazot ve gübre fiyatları dünya ortalamasının çok üzerindedir. Söz veriyoruz; CHP iktidarında elektrik, mazot ve gübre fiyatlarını ucuzlatacağız. Çiftçiye, köylüye tarımda kullandığı mazotu 1.8 TL’den vereceğiz Bu indirimlerden ülke asla zarar görmeyecek. Çünkü bu paralar üretim olarak geri alınacak”

 

‘Teşvik değil, sulama lazım’

Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Çorum çiftçisinin ‘teşvik’ değil, ‘sulama’ istediğini ileri sürdü.

CHP Çorum İl Örgütü’nün Çorum Ziraat Odasını ziyaretinde çiftçi ve tarım kesiminin yaşadıkları sorun ve talepleri hakkında açıklamada bulunan Mehmet Sayan, yaşadıkları sorunlara bir an önce çözüm bulunmasını isterken, “çiftçiye teşvikin lazım değil. Çiftçinin üretim şartlarının geliştirilmesi gerek” dedi. Mehmet Sayan, konuşmasında şöyle dedi:

“Çifti tarımdan tarım emeklisi olduğu zaman maaşı 600 lira. Bu çiftçi geçinebilir mi? Yer altında madende çalışan insanlar nasıl emekliliği hak ediyorsa benim çiftimde hak ediyor. Sabahın 6’sından akşamın 10’una kadar çalışıyor ve kendi primini yatırıyor. Bizim teşvike falan ihtiyacımız yok. Bizim istediğimiz Obruk Barajının sulamaya açılması.  O zaman ürünlerimizin çoğunun sulama ihtiyacı karşılanacak. Benim çiftçim yerin 50 metre altından su çekiyor. Kuraklık olunca da ürünlerimiz susuz kalıyor. Eğer sulama sorunu çözülürse işte ondan sonra benim çiftçimin desteğe falan ihtiyacı kalmaz. Kendisi üretir ve kendisi kazanır”

 

‘Türkiye’nin ilacı CHP’dir’

CHP Çorum Milletvekili Adayı Dinçer Solmaz, bugün Türkiye’nin tek kurtuluş ilacının CHP olduğunu belirterek, CHP kadrolarının Türkiye’nin ilacı olmaya hazır olduğunu ifade etti.

1 Kasım seçimleri tarafından CHP Çorum İl Örgütü tarafından Çorum Ziraat Odası’na gerçekleştirilen ziyarette konuşan Dinçer Solmaz, CHP’nin kadrosu ve programıyla Türkiye’ye ilaç olmaya hazır olduğunu bildirdi.

1 Kasım seçimlerinde ülkenin huzur ve refahını artıracak bir iktidarın çıkması temennisinde bulunan Solmaz, “CHP, kadrosuyla ve programıyla bu alanda Türkiye’nin ilacı olmaya hazır bir şekilde geliyor. Biz sorunlarınıza çözüm getirmek istiyoruz. CHP’nin tarıma getireceği destekleri göze en fazla gözüken desteklerdir. CHP’nin bu sorunların altından kalkacağını biliyoruz. Bunun içinde hazırız” dedi.

 

‘TARIMI OLMAYANAN SANAYİSİ DE OLMAZ’

Konuşmasında tarımın önemine vurgu yapan Solmaz, “kalkınma tarımdan çiftçiden ve sanayiden başlar. Biz buraların üretimine ne kadar kolaylık sağlarsak Çorum’un ve ülkenin gelişmesi de o kadar hızlı olur. Tarımı olmayanın sanayisi de olmuyor” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin son derece zor bir dönemden geçtiğini ve Türkiye’nin bu zor şartlar altında seçime gittiğini anlatan CHP Çorum Milletvekili Adayı Dinçer Solmaz, bugün Türkiye’de yaşanan en önemli sorunun hukuk olduğunu ileri sürdü.

 

Solmaz, “bu ülkede şuan bizlerin yaşadığı en büyük sorun hukuk sorunudur. İnsanlarda bir umutsuzluk ortamı oluştu. Bu tehlikeli oyunlar karşısında öncelikle biz siyasetle uğraşanlar, akabinde sivil toplum örgütleri duyarlı ve hassasiyetli davranmamız gerekiyor. Türkiye gerçekten çok kritik bir aşamadan geçiyor” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA