blackjack oyna

‘TÜRKİYE’DE YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİZ’

Uğurludağ ve Bayat İlçelerini ziyaret eden CHP’liler, tüm yurttaşlara ‘sandığa’ gidin çağrısında bulundular.
Bu haber 2015-10-16 23:54:19 tarihinde eklenmiştir.

CHP’liler, CHP iktidarının ilk 100 gününde emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye yasasını çıkaracaklarını belirterek, “CHP’nin ilk 1 yılında çiftçiye mazotu 1 lira 80 kuruştan vereceğiz. Asgari ücreti net bin 500 lira yapacağız” dedi.

‘Önce Türkiye’ sloganı çerçevesinde 1 Kasım seçim çalışmalarını sürdüren CHP Çorum İl Örgütü, dün de Uğurludağ ve Bayat ilçelerini ziyaret etti.

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen ziyaretlere CHP Çorum Milletvekili ve Milletvekili adayı Tufan Köse, milletvekili adayları Muharrem Bozdoğan ve Dinçer Solmaz, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek, CHP Çorum Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Tahtasız, İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gökay ile bazı partililer katıldı.

İlk olarak Uğurludağ ilçesine giden CHP Heyeti, burada esnaf ziyaretlerinde bulunarak, ‘önce Türkiye’ sözünü verdiler.

Daha sonra Bayat İlçesi’ne geçen CHP’liler Bayat Ziraat Odası, Bayat Esnaf ve Kefalet Kooperatifi ziyaretinin ardından ilçe esnafıyla buluştular.

Ziyaretlerde tüm vatandaşlara sandığa gitme çağrısında bulunan CHP’liler, CHP iktidarının ilk 100 gününde emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye yasasını çıkaracaklarını belirterek, “CHP’nin ilk 1 yılında çiftçiye mazotu 1 lira 80 kuruştan vereceğiz. Asgari ücreti net bin 500 lira yapacağız” dedi.

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım, CHP iktidarının ilk 100 gününde aile sigortası kanunu çıkaracaklarını belirterek, “Türkiye’de yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. Her ailenin geliri, sigortası olacak. Kamuda taşeron işçiliğe son vereceğiz. Herkes kadrolu olacak. Kredi kartlarında borç batağında olan vatandaşların faizlerinin en az yüzde 80’ini çözeceğiz. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Siyaseti kirlilikten arındıracağız. TBMM’de kesin hesap komisyonu kuracağız. Siyasiler vatandaştan topladıkları her kuruş verginin hesabı orada verecek. Üniversite okurken aldıkları krediler dolayısıyla iş buluncaya kadar kredinin takiplerini sonlandıracağız ve bunların faizlerini sileceğiz” dedi.

CHP’nin ilk bir yılında çiftçiye mazotu 1 lira 80 kuruştan vereceklerini anlatan İl Başkanı Gürsel Yıldırım, “Asgari ücreti net bin 500 lira yapacağız. Esnafın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik bedelini ortadan kaldıracağız. Yüzde 10 seçim barajını kaldıracağız. Üniversite öğrencilerinin yurt sorununu ortadan kaldıracağız. Teşvik sistemini değiştireceğiz, katma değeri yüksek ürün üreten firmalara önemli vergi ayrıcalığı getireceğiz. Vergi ve sigorta prim borcu olmayan KOBİ’lere sıfır faiz ödedikleri vergi kadar kredi açacağız. Vadeli fiyat uygulamasını kaldıracağız, orman köylüleri sigortalı çalışacaklar ve onların sosyal güvenlik haklarını teslim edeceğiz” ifadesini kullandı.

CHP olarak  ‘önce barış ve huzur diyerek’ yola çıktıklarını vurgulayan Yıldırım, “birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu sürecin sağlıklı işlemesi, 2 Kasım’da her şeyin daha güzel, daha iyi olması için çalışıyoruz. Bunu el birliği ile gerçekleştireceğiz. Tüm yurttaşlardan hangi partiye oy verirlerse versinler ancak mutlaka sandığa giderek oylarını kullanmalarını istiyoruz. Sandığa gidin ki 2 Kasım’da her şey daha farklı olsun. Birlik olmak için, kimsenin kimseden farklı olmadığı eşit bir ülke için özgürlük için oy verin. Nasıl olur nasıl düzelecek demeyin. Siz yeter ki inanın, yeter ki birlikte inanalım. Biz CHP olarak Türkiye’deki 76 milyon insanımızı da önemsiyoruz”  şeklinde açıklamada bulundu. 

ETİKETLER : CHP Çorum Milletvekili ve Milletvekili adayı Tufan Köse milletvekili adayları Muharrem Bozdoğan ve Dinçer Solmaz CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek CHP Çorum Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Tahtasız İl Yönetim Kurulu Üye
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA