blackjack oyna

‘ESNAF MUTSUZ, HALK UMUTSUZ’

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım, uygulanan yanlış politikalar ve ekonomik sorunlar nedeniyle Türkiye’de işçi, köylü ve esnafın mutsuz ve gelecekten umutsuz olduğunu söyledi.
Bu haber 2015-10-19 23:57:52 tarihinde eklenmiştir.

‘Türkiye, CHP iktidarıyla büyüyecek’

CHP Çorum İl Örgütü,  1 Kasım’da yapılacak milletvekili genel seçim çalışmaları kapsamında dün Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB)’u ziyaret etti.

Ziyarette ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ile bir süre görüşerek, CHP’nin esnaf ve sanatkarlara yönelik politikalarını aktaran CHP Heyeti, Türkiye’nin ancak CHP iktidarıyla büyüyeceğini vurguladılar.

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen ziyarete CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, CHP Çorum Milletvekili Adayları Muharrem Bozdoğan ve Dinçer Solmaz, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek ile CHP Çorum Belediye Meclisi Üyeleri Mehmet Tahtasız ile Serda Uysal katıldı.

Ziyarette CHP’nin Türkiye ve Çorum’da izleyeceği politikalarla ilgili olarak ÇESOB Bakanı Yalçın Kılıç’a bilgiler veren CHP Heyeti, CHP iktidarıyla Türkiye’nin büyüyeceğini vurguladılar.

Esnaf ve sanatkarlar ile odaların sorunlarını çok iyi bildiklerini dile getiren CHP Heyeti, CHP’nin herkes için var olduğunu dile getirirken,  CHP’nin Türkiye’nin içinde bulunduğu bu kötü dönemde birleştirici bir güç olduğunun altını çizdiler.

 

‘ESNAF MUTSUZ, HALK UMUTSUZ’

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım, uygulanan yanlış politikalar ve ekonomik sorunlar nedeniyle Türkiye’de işçi, köylü ve esnafın mutsuz ve gelecekten umutsuz olduğunu söyledi.

CHP Çorum İl Örgütü tarafından ÇESOB’a gerçekleştirilen ziyarette konuşan Gürsel Yıldırım,  bazı oda ve sivil toplum kuruluşlarının siyasetin bizzat göbeğinde yer almasından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

Oda ve bu şekilde oluşmuş kurumların siyaset içinde olmaması gerektiğini kaydeden Gürsel Yıldırım, “Odaların siyasete bulaşmaması gerekiyor. Esnafların başımızın üstünde yeri var ama siyaset yapacak yerler bu şekilde kurumlar olmamalıdır. Siyasette esnafların veya odaların herkese eşit olması gerekiyor” dedi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu bu kötü koşullarda seçimlere gidilmesinin yanlış olduğuna vurgu yapan Gürsel Yıldırım, “insanlar isterdi ki böyle rahat şekilde politika yapılsın. Türkiye’nin hak etmediği son zamanlarda yaşanan bu olaylar bu duruma engel oluyor. Her gün şehit haberi geliyor ki her ölen polis, asker ve vatandaşla birlikte bizde ölüyoruz. Türkiye bunu hak etmiyor. İnşallah yeni Türkiye ile bunların olmayacaktır. Türkiye’nin bu konuma niye geldiğini herkes biliyor. Türkiye seçim ortamına gitmemesi gerekiyordu. Zaten bu seçimlerde de hemen hemen aynı sonuç çıkacaktır. Kamuoyu yoklaması da bu şekilde” ifadesini kullandı.

Esnafların ve odaların sorunlarına çözüm olacaklarını ifade eden Yıldırım, “Biz esnaflarımıza değer veriyoruz. Sorunlarını biliyoruz, çözümlerini de biliyoruz. Biz İktidar olup Türkiye’yi yönetmek istiyoruz. CHP varsa herkes için var. Biz aynı geminin içerisindeyiz birlikte yaşıyoruz ve binlerce yılda beraber yaşayacağız. Bizim gideceğimiz başka vatanımız yok ama bu sorunların da bir an önce bitmesi lazım. Ekonomik sorunlarımız dağ gibi dış politika sorunlarımız dağ gibi, işçimiz köylümüz mutsuz halkımızda umutsuz ama ülkemiz de zengin bir ülke hiç kimse boynunu bükmesin omzunu düşürmesin. Yeter ki bu zenginliği adil paylaşalım” şeklinde açıklamada bulundu. (Nihat KARALAR)

 

‘Türkiye’nin ilacı CHP’

CHP Çorum Milletvekili Adayı Muharrem Bozdoğan, ülkenin siyasal olarak tıkandığını bu duruma sadece CHP iktidarının ilaç olacağını söyledi.

CHP Çorum İl Örgütü tarafından dün ÇESOB’a yapılan ziyarette konuşan Muharrem Bozdoğan, 13 yıldır iktidarda bulunan AKP’nin bir yanda ciddi biçimde yorulurken, değer taraftan siyasal olarak tıkandığını ve eski heyecanını kaybettiğini ileri süren Bozdoğan, “Herkesin siyasi düşüncesine saygılıyız ama ülkeyi yönetme konusunda iddialıyız. Çünkü ülke siyasal olarak tıkanmış durumda. İktidarda ki arkadaşlarımız yoruldu dinlenmeleri gerekiyor. Ülkeyi ayağa kaldırmak için CHP hazırız” ifadelerinde bulundu.

Yanlış politikaların sonuçlarını ülke olarak ödediklerine özellikle vurgulayan Muharrem Bozdoğan, “yanlış politikaların sonuçlarını ülke olarak ödüyoruz. Uluslararası ilişkilerde kaybettiğiniz yer gelmez. Turist getiremezsiniz, yatırım götüremezsiniz, ihracat yapamazsınız bu yüzden ülke tıkanır. Bu tıkanıklığa sadece ve sadece CHP ilaç olabilir. CHP’nin ulaşamadığı hizmet grubu ya da siyasi aktör yoktur. Biz ülkenin hayrı için, ülkenin faydası için insanlarımızın geleceği için buradayız ki mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır” dedi.

CHP olarak sorunların çözümü konusunda her insanla oturup görüşebileceklerini vurgulayan Bozdoğan, “Her insanla biz bir araya geliriz ama Cumhuriyetin temel değerlerine zarar vermeden o konuda ödün vermeden yapabiliriz. Demokrasinin de gereği bu insanlarla oturup birlikte sorunlara çözüm getirilmesidir. CHP olarak esnafların sorunlarına sahip çıkacağız. Çünkü sosyal demokrat partinin damarlarından birisi de esnaf ve sanatkarlardır” şeklinde açıklamada bulundu.

 

‘CHP iktidara en hazır parti’

CHP Çorum Milletvekili adayı Dinçer Solmaz, kadro olarak, program olarak CHP’nin iktidara en iyi hazırlanmış ve sorunlara çözüm getirebilecek tek parti olduğunu dile getirdi.

CHP Çorum İl Örgütü tarafından ÇESOB’a yapılan ziyarette konuşan Dinçer Solmaz, “ülkenin bulunduğu kötü ortamda siyaset yapmak çok zorlaştı. Ülkede bir güvenlik sorunu oluşmuş ve bir kargaşa ortamı bulunmaktadır. Bu koşullarda ise iyi önlemler alınması gerekiyor. CHP iktidar yolunda oluşturduğu kadroyla, programla bu sorunlara çözüm getirecek tek partidir. Genel Başkanımızın 7 Haziran seçimleri öncesi açıkladığı ekonomik bildirgelerin o zamanlar ‘kaynak yok’ diye eleştirenler ne kadar yanıldıklarını ve kadro olarak program olarak dersine en iyi hazırlanmış, projelerle çözüm üretmiş bir CHP gördüler ve göreceklerdir. Şimdi ise diğer partiler bizim vaatlerimizi restore ederek, rakamlarıyla oynayarak tekrar halka sunuyorlar. Buradan şu kanıt çıkıyor; CHP en iyi şeklide yönetime talip bir kadroyla programla aday olduğunu gösterdi” dedi.

Esnafın yaşadığı ekonomik krizleri de bildiğini dile getiren Solmaz, “esnafımızın dertlerini tabi ki biliyoruz. 7 Haziran sonrası oluşan siyasi boşluk nedeniyle ekonomik olarak ülke geriledi ve esnaflar kepenk indirmek zorunda kaldı. Vatandaş borç batağı haline geldi ki esnaf bu konuda en çok damarı kanayan canı yanan kitle. İnşallah CHP’nin programları sorunlarına çözüm olacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

 

‘Asgari ücret artırılmalı’

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Yalçın Kılıç, demokrasilerde iktidarlar kadar muhalefet partilerine de büyük görevler düştüğünü belirtti. Kılıç, hemen tüm partilerin ortak vaatleri arasında yer alan asgari ücretin yükseltilmesine de olumlu baktıklarını bildirdi.

CHP Heyetinin dünkü ÇESOB ziyaretinde konuşan Yalçın Kılıç, mazot, elektrik ve gübredeki yüksek artışların esnaf ve sanatkarları da olumsuz yönde etkilediğine dikkat çekerek, “Mazot, gübre ve elektrik gibi ürünler bizi de etkiliyor. Tabii ki bu ürünlerde fiyatların düşmesi gerekmektedir. Biz zaten bu sorunları belirleriz ve siyaset yapan insanlara aktarıyoruz. Bizler esnafız ve herkes esnaf ve sanatkâr olamaz. Bizde işimizi yapıyoruz herkesin yapması gerektiği gibi. Ülkemiz için çalışmak ve çalışkan olmak gerekir. Bu memleket hepimizin, bir araya gelmeli ve toplum içerindeki kutuplaşma bir an önce giderilmelidir”  şeklinde konuştu.

 

‘AHLAKSIZ BİR TUTUM’

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım, dünkü ÇESOB ziyaretinde AK Parti ile bir süredir yaşadıkları poster krizini değerlendirdi.

AK Parti’nin CHP İl Başkanlığının bulunduğu binaya poster asarak Çorum’u germeye kalkıştığını ileri süren Gürsel Yıldırım,  AK Parti tarafından yapılan bu girişimi ‘ahlaksız bir tutum’ olarak değerlendirdi.

CHP İl Başkanı Yıldırım, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Son günlerde bir poster olayı yaşıyoruz. Çorum’u germeye çalışıyorlar. CHP binasına Ak Parti posteri asmak son derece ahlaksız bir tutumdur.

 

TBMM’nin idari amiri olmuş ama adam olamamış. Çorum, 12 Eylül sürecinde çok zarar gördü. Kimse o günlere dönmek istemez. Şu gergin ortamda artı bir gerginlik yaratmanın da hiçbir âlemi yok. Ben gidip AKP binasının üstüne poster assam olur mu? Siyasi bir etik vardır, ahlak kuralları vardır”

ETİKETLER : CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere CHP Çorum Milletvekili Adayları Muharrem Bozdoğan ve Dinçer Solmaz CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek CHP Çorum Belediye Meclisi Üyeleri Mehmet T
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA