blackjack oyna

‘BİZİM ‘HAYIR’IMIZ MİLLETİN HAYRINA’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Kasım’da kilitlenen Türkiye’yi millet iradesinin açacağını söyledi ...
Bu haber 2015-10-27 22:52:16 tarihinde eklenmiştir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimlerinde iktidarını kaybeden AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkeyi yeniden bir seçime götürerek, Türkiye’nin geleceğini, siyasetini ve yönetimini tıkama gayretine giriştiğini belirterek, “ bu süreçte bazı AKP yalakaları ile AKP ile gizli işler tutan sözde ülkücüler tarafından ‘hayır’ üzerinden MHP’ye yönelik bir algı operasyonu yürütmeye kalkıştılar. Şu çok açık bir şekilde bilinmelidir ki bizim ‘hayır’ımız, milletimiz için hayırlı olanıdır” dedi.

MHP İl Başkanlığı tarafından Anitta Otel’de düzenlenen Genişletilmiş İstişare Toplantısına katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon görüşmeleri başta olmak üzere ülkede yaşanan gelişmeleri değerlendirerek, yaşanan bu gelişmelerden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tuttu.

7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan sonucun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’yi oldukça ürküttüğünü vurgulayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, sandıkta ortaya çıkan millet iradesini kabul etmeyen Erdoğan ve AKP’deki emanetçisi Davutoğlu’nun erken seçim kararını daha 7 Haziran seçim akşamı verdiğini ileri sürdü.

Bahçeli, “Türkiye, 7 Haziran seçimlerinin ardından alınan erken seçim kararıyla zor bir sürece girmiştir. Bu zorlu sürecin tek sorumlusu,  seçim sonucuyla ortaya çıkan milli iradeden korkan Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadesini kullandı.

7 Haziran seçimlerine katılımın yüksek olduğunu ve seçim sonucuna göre Meclis’te 4 partinin temsil edilir hale geldiğini anlatan Bahçeli, “7 Haziran seçimleri AKP’nin 13 yıllık iktidar saltanatına son vermiştir. 7 Haziran seçimlerinde bir önceki seçimlere göre %9 oranında oy kaybederek iktidarını AKP ve Erdoğan’ı çıldırtmıştır. Bu seçim yenilgisini kabul etmeyen Erdoğan, AKP’deki emanetçisi Davutoğlu’na koalisyon hükümeti kurmaması konusunda talimat vermiştir. Erdoğan, bu talimatla Türkiye’nin geleceğini, siyasetini ve yönetimini tıkama gayreti içerisinde olmuştur” şeklinde konuştu.

Koalisyon görüşmelerinde AKP yalakaları ile AKP ile gizli işler tutan sözde ülkücüler tarafından ‘hayır’ üzerinden MHP’ye yönelik bir algı operasyonu yürütüldüğünü belirterek, koalisyon sürecini ve yapılan görüşmeleri partililere ayrıntılarıyla anlatan MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli ‘ koalisyon görüşmelerinde sadece 4 şart ortaya koyduk. Bunlarda uzlaşılması halinde elimizi değil, gövdemizi dahi taşın altın koyacağımızı açık bir şekilde ifade ettik. Koalisyon görüşmelerinde sadece azınlık hükümeti kurulmasına,  erken seçim kararı alınmasına ve kurulacak geçici hükümete temsilci vermeyeceğimiz konularında ‘hayır’ dedik. Bunun dışında MHP üzerinde yürütülen tüm ‘hayır’ kampanyaları yalandır, yanlıştır, ahlaksızlıktır” dedi.

 

‘HEDEFİMİZ TEK BAŞINA İKTİDAR OLMAK’

MHP olarak 1 Kasım seçimlerinde de tek başına iktidar olmayı hedeflediklerini, bunun mümkün olmaması halinde 4 şartlarının kabul edilmesi halinde HDP dışında tüm partilerle hükümet kurmaya, ellerini değil, gövdelerini taşın altına koymaya hazır olduklarını özellikle dile getiren Bahçeli, AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın kişisel hırsları yüzünden bir felakete sürüklendiğini ancak MHP olarak buna asla izin vermeyeceklerini bildirdi.

Bahçeli şöyle dedi:

1 Kasım'da kilitlenen Türkiye’yi millet iradesi açacak. Önümüzdeki günlerin önemi buradan geliyor 1 Kasım seçimleri bu yönüyle önemlidir. Birinci görevimiz sandığa gitmektir. İkinci görevimiz oyumuzu mutlaka ve mutlaka gönlünden geçen partiye rahatlıkla verebileceği güvenliğin sağlanmasıdır. Üçüncü görevimiz Türkiye’nin bu genel gidişatına karşı MHP’nin duruşunu, kararlılığını, samimiyetini ülke yönetimine yönlendirebilecek siyasi başarının elde edilmesidir. Tek başına iktidar olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimizden vazgeçmeyeceğiz. Bu hedefe hiçbir parti ulaşamaz ise kaygılanma aziz milletim, 4 şartı kim kabul ediyorsa HDP dışında hükümet olmaya, elimizi taşın altına, gövdemizi taşın altına koymaya hazırız. 1 Kasım seçimleri inşallah hayırlara vesile olur. MHP’de koalisyon kurma şartlarına da hazır haldedir. Ve bunu da başarmak mecburiyetindeyiz”

Bahçeli, ülkücülerden AKP’ye oy veren vatandaşlarla karşılaştıklarında onlara ‘Türkiye'yi Recep Tayyip Erdoğan'ın korkusu uğruna felakete sürüklemeyiz. Recep Tayyip Erdoğan'ı korumak, onu tek başına iktidara taşıma gibi bir mecburiyetimiz yoktur’ demelerini istedi.

AKP yöneticilerinin vesayet altında olduklarını savunan Bahçeli, “Onların Recep Tayyip Erdoğan'dan vazgeçecekleri yok. Ama AK Partili kardeşim sen Recep Tayyip Erdoğan yerine ülkenden vazgeçme. Yoksa bunun vebali altında kalırsınız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında AKP’ye oy veren seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şöyle dedi:

“Siyasette ve partilerde vazgeçilmez insan olamaz. 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan korkan Erdoğan, Türkiye’yi kilitlemiştir. 1 Kasım’da milli irade bu kilidi açacaktır.

Bu aziz millette bir sessiz öfke birikimi var. Bu sessiz öfke birikimi bir gün bir yerde patlayacak.

Allah muhafaza bu demokrasi dışında patlamasın. Demokrasi dışında patlar ise ülkede kardeş kardeşe kavgaya tutuşur. Çatışmalar olur ve Türkiye’nin hiçbir şart altında huzuru kalmaz. Öyleyse bu patlama demokrasi içinde olmalı, sandıkta olmalı. Sandıktaki patlamada Adalet ve Kalkınma Partisi oy kaybına uğramalı, arkasından gönlünüz hangi partiyi istiyorsa onda ilerleme olmalı.

Siyasette en kurnaz olan muhtarlardır. 

Köye gelip gidenlerle köyün sorunlarını nasıl çözdüğünü, köye gelip gidenleri nasıl ağırladığını muhtara sorun. Nasıl onları sevgi ile karşılayıp ikna ettiğini muhtara sorun. Köylüyü ikna edip, köyden gelen herkesi ikna edecek de bir sarayda bir lokma yemek yedi diye Recep Tayyip Erdoğan'a inanacağını mı zannediyorsunuz. Kaçak sarayda bulunanların kim olduğu önemli değil, oraya gidenin ne kadar ikna olduğuna baktığınız vakit kendi kendini kandıran sadece Recep Tayyip Erdoğan'dır”  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA