blackjack oyna

‘TÜRKİYE’DE KÜRT MESELESİ YOK’

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ (BBP) Çorum Milletvekili Adayı Nihat Argut, PKK’nın Kürtlerle bir ilgisinin olmadığını ve Türkiye’de bir Kürt meselesinin olmadığını ifade etti.
Bu haber 2015-10-30 23:46:58 tarihinde eklenmiştir.

BBP İl Teşkilatı, dün Anvatar Otel’de kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, BBP İl Başkanı Erdal Özkan, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Yıldız, Milletvekili Adayları Nihat Argut ve Halil Topşahin, parti üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Toplantıda Türkiye ve terör gündemini değerlendiren BBP Milletvekili Adayı Nihat Argut, Türkiye’de siyasilerin samimi olmadığını, 1980 öncesi ve bugünlerde yaşanan olumsuzluklardan siyasi iradenin sorumlu olduğunu belirtti. “Uzun yıllardır ülkeyi yönetenler Türkiye’yi öyle bir hale getirdiler ki ülkede güzel şeylerden bahsedemiyoruz” diye konuşan Argut, terörle ilgili olarak “Terörü önlemek çok kolay. Siz bir irade koyarsanız bunun yolları bellidir. Biz yıllardır 3 aylık temel eğitim yapan askerlerle terörle mücadele edemezsiniz. Özel birlikler oluşturulmalı ve terörle özel birlikler mücadele etmelidir diyoruz” ifadelerini kullandı.

Nihat Argut, konuşmasında şunları söyledi:

 

‘SİYASİLER SAMİMİ DEĞİL’

“Uzun yıllardır ülkeyi yönetenler Türkiye’yi öyle bir hale getirdiler ki ülkede güzel şeylerden bahsedemiyoruz. Ülkemizde düzenli bir hale gelen, insanların refahın üst düzey olduğu bir dönem yaşayamadık. Ülkeyi yönetenlerin insanları mutlu edeceği bir ortam olmadı. Bunun en büyük nedeni siyasilerin samimiyetsiz olmasıdır. İnsanlar bir hizmete talip olurken samimi olmalılardır. Bir takım yerlerden emir alarak bir yerlere gelirseniz doğru şeyler yapamazsınız.

 

‘ÇİFTÇİYE ÖTV’SİZ MAZOT’

Son 13 yılda hiçbir partiye nasip olmayan bir nimet nasip oldu ve AK Parti’ye yetki verdi. Tek başına iktidar olmalarına rağmen insanları mutlu edecek bir ortam olmadığını, terörün çözülmediğini görüyoruz. Ülkemiz iyi bir durumda değil. Tarım mahvedildi ve çiftçiler çok kötü duruma düşürüldü. Esnaf bankalara mahkûm edildi. Dışardan tarım ürünleri ithal eder hale geldik. Tarım arazileri korunmazsa, tarım arazilerini heba ederseniz, planlar projeler yapmazsanız, çiftçilerin önünü keserseniz insanlar da ekimlerden kaçınırlar. Bir zihniyet var ki lüks yatların mazotundan ÖTV almıyor fakat çiftçinin mazotundan ÖTV alıyor. ÖTV, lüks tüketim malları ile ilgili çıkarılmış bir vergi sistemi. Biz soruyoruz ki çiftçinin ekim yapması lüks müdür? Çiftçilere ÖTV’siz mazot verilmesini istiyoruz ve iktidarımızda bunu yapacağız.

 

‘PLAN VE PROJE MERKEZLERİ OLUŞTURACAĞIZ’

13 yıldır Çorum’da istihdama yönelik yatırım yok. Sırf bu uygulamalardan dolayı sanayicimiz yatırım yapamıyor ve işsizlik hat safhaya ulaşmış ve bu iktidardan önce %6’larda olan işsizlik %12’lere ulaşmıştır. Bunların çözümü çok basit. Siz milli bir politika izleyeceksiniz ve milli projeleriniz olacak. Siz insanların önüne koyacaksınız ve onlarda yatırımlar yapacaklar. Bizler de diyoruz ki bütün şehirlerde Ticaret ve Sanayi Odaları ile birlikte plan ve proje merkezleri kuracağız. Burada projeler üretilecek ve hangi yatırımların uygun olduğu belirlenerek çalışmalar yapılacak.

 

‘TERÖRÜ ÖNLEMEK ÇOK KOLAY’

Terörün olduğu yerde ekonomiden falan bahsedilemez. Bu terör neden bugüne kadar önlenemedi? Bu soru üzerinde durmamız gerekiyor. Terörü önlemek çok kolay. Siz bir irade koyarsanız bunun yolları bellidir. Biz yıllardır 3 aylık temel eğitim yapan askerlerle terörle mücadele edemezsiniz. Özel birlikler oluşturulmalı ve terörle özel birlikler mücadele etmelidir diyoruz. Birçok defa bunu dile getirmemize rağmen dikkate alınmadı. Terör meselesinde basiretsiz davranılmıştır. Terör ekonomimizi perişan etti. On binlerce insanımızın hayatına mal oldu.

Bugün Türkiye’de terörist başının meşrulaştırılmaya çalışıldığı bir dönem yaşıyoruz. Bu ülkenin bir bakanı, ‘Kabul etseniz de etmeseniz de Öcalan Kürtlerin lideridir’ diyor. Bunu dediği zaman zihniyetiniz bellidir ve terörle mücadele etme şansınız yoktur. PKK’nın Kürtlerle alakası yoktur. Kürtler vatanına, milletine bağlı vatandaşlarımızdır. PKK terör örgütü uluslararası güçler tarafından Türkiye’yi bölmek için tutulmuş bir taşeron örgüttür. Türkiye’de Kürt meselesi diye bir mesele yoktur.

 

‘OLUMSUZLUKLARDAN SİYASİ İRADE SORUMLU

Türkiye’de hiçbir etnik grubun birbiriyle problemi yoktur. Biz kardeşiz. Buradaki problem siyasilerdir. 1980 öncesini fazlasıyla yaşayan insanlarız ve 1980 öncesi de dahil Türkiye’deki bütün olumsuzluklardan siyasi irade sorumludur. Siyasi irade kendi iradesini ortaya koyamadı. Eğer koysaydı şimdi terör de olmazdı 1980’de darbe de olmazdı” 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA