blackjack oyna

SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİRECEKLER

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na 40 adet bisiklet teslim edildi.
Bu haber 2015-11-10 01:16:49 tarihinde eklenmiştir.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen “Hareket Et, Sağlıklı Yaşa” projesi kapsamında dün Hitit Üniversitesi Rektörlük Binası önünde bisiklet teslim töreni gerçekleştirildi.

Törene Hitit Üniversitesi Rektörü Yrd. Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış, Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner ve öğrenciler katıldı.

Törende, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış, birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından bisikletler Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na teslim edildi.

 

‘AMACIMIZ SAĞLIKLI YAŞAM KÜLTÜRÜNÜ AŞILAMAK’

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış, sporun kent yaşamındaki öneminden bahsetti.

İnsanların spor yapmak uğruna kapalı alanlara hapseldiğini dile getiren Barış,  “Kentleşmenin getirdiği sorunlardan birisi de insanın doğa ile irtibatını kesmiştir. İnsanı spor yapmak için hareket yapmak için kapalı mekânlara hapsetmiştir. Tabi insan fıtratı gereği doğa ile iç içe olmayı seven ve bundan hoşnut olan bir yapısı var. Üniversitelerimizin de eğitimin yanı sıra ulaşım, barınma, spor çağdaş ve alt yapısal olanakları da barındırması gerekiyor.  Kampüsün henüz planlama aşamasındayken bisiklet yolları planlayan ve programlayan sayın rektörümüzü bu duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum.  Tüm öğrencilerimiz ve halkımız adına rektörümüze teşekkür ediyorum. Bunun çağdaş bir yönetim anlayışı gereği olduğunu düşünüyoruz.  Bizim amacımız İl Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak sadece bisiklet dağıtmak değil, sağlıklı yaşam kültürünü, hareketli yaşam kültürünü toplumumuza yerleştirmektir. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA