blackjack oyna

‘7 HAZİRAN SONUÇLARI DOĞRU OKUNAMADI’

Tufan Köse, “İktidar yolunu açmayan hiçbir sonuç başarı değildir. Mevcut siyasi tablodan muhalefet partilerinin 7 Haziran seçim sonuçlarını doğru okuyamadığı anlaşılıyor” dedi.
Bu haber 2015-11-10 01:24:07 tarihinde eklenmiştir.

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Umut Radyo’da yayınlanan ‘Beyaz Mikrofon’ programına konuk oldu.

Meltem Danışman Çınar’ın hazırlayıp sunduğu programda 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren Tufan Köse, “İktidar yolunu açmayan hiçbir sonuç başarı değildir. Mevcut siyasi tablodan muhalefet partilerinin 7 Haziran seçim sonuçlarını doğru okuyamadığı anlaşılıyor” dedi.

 

‘EN ACİL SORUNU DEMİRYOLU’

Ülke siyasetinin yanı sıra Çorum gündemi ile ilgili düşüncelerini de aktaran CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, “ Çorum’un sanayisi devletten destek almadan kamu olanaklarından nasiplenmeden bugünlere gelmiştir. Çorum sanayisinin emektarı, çalışanı gerçekten çok düzgün ve iyi işler yapıyor. İlimizin en önemli acil sorunu demiryoludur. Hem konvansiyonel hat yani taşımacılık alanında hem de hızlı tren. Bu başarıldığı takdirde inanıyorum ki kentimizin sanayisi uçacaktır ”dedi.  

 

‘BİZE BENZEYEN ÜLKELERDE BAŞKANLIK SİSTEMİ TEK ADAM YÖNETİMİNE GİTMİŞTİR’

Konuşmasında Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Tufan Köse, dünyada başkanlık sisteminin başarılı olarak devam ettiği tek örneğin Amerika olduğuna dikkat çekerek,” Orada da inanamayacağınız kadar güçlü bir Federal mahkeme vardır. Yani başkanın bile ulaşma şansı olmayan. Amerika Birleşik Devletleri adı üzerinde bağımsız birçok devletin birleşmesiyle oluşmuş bir devlet. Her eyaletin kendine özgü parlamentosu, kendine özgü seçimle gelen vali yapısı var. Ve o federe devletlerin birleşmesiyle oluşan bir U.S.A. Sonuçta onlara uygun olan bir yapı Türkiye ye uygun olmaz” şeklinde konuştu. 

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, ülkemizde çok partili parlamenter yaşamın aslında Cumhuriyetle birlikte değil Osmanlı döneminde Meşrutiyetle beraber görüldüğünü belirterek, şöyle dedi:

  “O günün koşullarında bir parlamento var. Başbakan yani Baş Vezir var. Onun üzerinde bugünkü Cumhurbaşkanının görevini görecek hatta ikinci Meşrutiyetten sonra yetkileri sembolik olan bir padişah var. Böyle bir yapıya biz alışmışız. Bizim böyle bir yapıdan şikayetimiz de olmamış. Bize benzeyen ülkelerde istisnası yok bu işin. Başkanlık sistemi denemesinin sonu hep diktatörlüğe gitmiştir. Tek adam yönetimine gitmiştir. Yani bugünkü başkanlık sistemini isteyenler Amerika’daki gibi güçlü ve bağımsız bir yargının olduğu, denetlenebilir bir Cumhurbaşkanlığı ya da başkanlığın olduğu sistemi istemiyorlar”

 

‘ÇORUM’A HİZMETTE MUHALEFET DEĞİL, HİZMETKAR OLACAĞIM’

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylanın bir televizyon konuşmasında ‘Çorum sorunlarıyla ilgili muhalefet partimizin vekiliyle de işbirliği içinde olacağız’ sözlerinin hatırlatılması üzerine Tufan Köse, “Ben ilk milletvekili seçildiğimde de söylemiştim. Yalnızca bana oy veren 76 bin seçmenin değil 500 bin Çorumlunun da vekiliyim.  Ahmet Sami Ceylan’ın iyi niyetinden şüphem yok. Takip edeceğim. Ama onu da kendi haline bırakmayacaklarını tahmin ediyorum. Göreceğiz. Hep beraber izleyelim. Çorum a hizmet noktasında memnuniyetle elimden gelen gayreti zaman sınırlaması ve mesai mefhumu olmaksızın her platformda beraber hareket etmek boynumuzun borcudur. Çorum için yapılacak tüm iyi şeylerde hazır olduğumu söylemek isterim. Çorum’a hizmet noktasında asla muhalefet değilim. Yurttaşlarımın hizmetkarıyım. Memnun olurum” diye konuştu. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA