blackjack oyna

“Ak Parti meydanı boş bulmuş”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İI Başkanlığı görevine getirilen Mehmet Akif Aras milyonlarca insanın üç hilalin bayraktarı olduğunu belirterek “Üç hilal hiçbir zaman düşmedi" dedi.
Bu haber 2016-02-27 17:00:09 tarihinde eklenmiştir.

Parti binasında yapılan basın toplantısında konuşma yapan MHP Çorum İI Başkanı Mehmet Akif Aras “ Daha güçlü bir Türkiye'yi, daha müreffeh bir milleti, kudretli bir devleti özleyerek yola çıkan Türk Milliyetçileri 47 koca seneyi devirmiştir. Çile çekmişler, mücadele etmişler, geri durmamışlardır. Darbelerde bile yollarından dönmemiş, zindana düşmüş, milletimiz sağ olsun demiş, asla yılmamış, yıkılmamışlardır. Ve Üç Hilal'i asla düşürmemişlerdir. Tam kırk yedi uzun yıl hareketimiz onlarca dönemeçlerden geçmiş, bir sürü sarsıntılar geçirmiş ancak kırk yedi koca yılda bütün engelleri geçip günümüze gelmiştir. Dün filizleri ekilen hareket büyümüş, Türk Milleti'nin gönlüne girmiştir. Milyonlarca insanımız üç hilalin bayraktarı olmuştur.

ZOR GÜNLER YAŞIYORUZ
Ancak maalesef ki ülkemizin içerisinden geçtiği su buhranlı zamanlarda, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en zor günlerini yaşarken, hareketimiz ve partimiz de zorlu bir süreçten geçmektedir. Bu süreçten sağlıklı şekilde çıkmamız demek, ülkemizin de huzura ve refaha kavuşması demek olacaktır. Televizyonlar ne söylerse söylesin, gerçekler Türkiye'nin tarihinin en buhranlı günlerini yaşadığını söylemektedir. Bu günler AKP iktidarının yanlış politikalarının eseridir. Dün atılan yanlış adımlar; bugün ihanet ve rezalete dönüşmüştür. Ülkemiz felaket üstüne felaket yaşamaktadır. Sosyal ağlarda yandaş troller ne paylaşırsa paylaşsın, bizler acılara gömülmüş, gözyaşlarıyla boğulmuş bir ülkenin acılarını paylaşıyoruz. Türkiye'miz çok tehlikeli bir noktaya gelmiştir. Milletimizin birliği, dirliği sarsılmaktadır. Varlığı ve geleceği tehdit altındadır. Ülkemizin güvenlik ayarları bozulmuştur.

AKP MEYDANI BOŞ BULMUŞ
İlimize baktığımızda ise gördüğümüz şudur ki; AKP meydanı boş bulmuş, cirit atmaktadır. Doğru veya yanlış hiçbir icraatı tartışmaya bile açılmamaktadır. Kısacası AKP kendisi yazmakta kendisi oynamaktadır. Muhalefet ortada olmayınca, dört başı mamur hareket etmektedir. Ülkemiz böyle bir durumdayken, ilimizde durum böyleyken, bütün bu durumların bir yansıması olarak, Milliyetçi Hareket'in iktidar olamaması, beklenilen oy oranlarını alamaması, Milliyetçi- Ülkücü kimlik taşıyanların bu iktidar döneminde toplumun en çok ezileni ve mağdur edileni olması, psikolojik bir alana hapsedilmeleri arkadaşlarımızı üzmüş ve yaralamıştır. Onların derinden yaşadıkları üzüntüleri, içinde bulunulan durumu hazmedemeyişlerini, haklı feryatlarını ve isyanlarını görüyor ve gönülden hissediyorum. Yıllardır çilesini çektikleri davalarının iktidarını istemeleri doğrudur, haklıdır. Ancak bizlerin de Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bu karmaşadan çıkarmak için burada olduğumuzu bilmelerini isterim. Takdir edersiniz ki, işlerin olağan gittiği, normal seyrettiği, dirlik ve düzenin sürdüğü dönemlerde dava adamlarına olan ihtiyaç azalmaktadır.

DAVA ADAMLARININ SORUMLULUKLARI DAHA DA ARTIYOR
Bunalımların yaklaştığı, buhranların yaşandığı dönemlerde dava adamlarının sorumlulukları daha da artmaktadır. Bunalımlı ve zor dönemlerde defalarca görev almış bir kardeşiniz olarak, bu defa da Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı görevini almış bulunmaktayım. Buhranlı zamanları hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Kuşatmaları hep birlikte geçeceğimize inanıyorum. Bu düşüncelerle buradan tüm gönüldaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Zira, Milliyetçi Hareket bu inançla buradadır. Milletimiz mutlaka ayağa kalkacaktır. Sırtına binenleri silkeleyip atacaktır. Ve geleceğe doğru, emin, güçlü ve kararlı adımlarla mutlaka koşacaktır. Bunun başka yolu ve çaresi yoktur. Ve bizim varlık nedenimiz budur. Gündelik hayatın zorluklarını her zaman aşabiliriz. Bugün aç yaşarız, yarın tok oluruz. Bunlar aşılır, bunlar çözülür. Ama partimiz 'dağılırsa, Milliyetçi-Ülkücü insanımız sağa sola savrulursa, altımızdan ülkemiz giderse, bir kez bile kardeşler kırılırsa bunun telafisi yoktur. Gün birleşme günüdür. Gün bütünleşme günüdür ve kucaklaşmanın adresi partimizdir. Bölünmeyi, parçalanmayı reddedelim. Bizler bunu aşacak, şuur, ahlak ve inanç sahibiyiz. Bizim gönlümüzde herkese yer var. Bizim yüreğimiz herkesi kucaklamaya yeter.  Çünkü, milliyetçiyim-ülkücüyüm diyen herkes bu partinin hissedarıdır. Ve bu emanetin sorumluluğu elbette ki ağırdır. Bu emanetin manevi vebali elbette ki büyüktür. Barışmak, kucaklaşmak için fırsat arayan bütün ülküdaşlarımı MHP'de buluşmaya davet ediyorum. Kim olursanız olunuz, nerede yaşıyorsanız yaşayınız, milli kimlik ve milli vatan altında yaşamayı arzu eden herkese kucağımızı açıyoruz. Çok şükür ki, utanacak, saklayacak, çekinecek, korkacak bir şeyimiz yoktur. Alnımız açık başımız diktir. Biz var olursak hırsızlar kol kola gezemez. Biz var olursak yolsuzluk etrafı saramaz. Biz var olursak maneviyat çürümez, değerler yozlaşmaz. Biz var olursak bölücüler, hainler kaçacak yer ararlar. Biz bu ülkenin, bu milletin teminatıyız. Bizim çağrımız, kardeşlik çağrısıdır. Bizim çağrımız, birlik çağrısıdır. Bunun için varız, bunun için buradayız. Sonuna kadar mücadele edecek ve mutlaka başaracağız. Bu nedenle Üç Hilal'in altındayız. Zorlu süreçte kimseyi kırmayacağız, yok saymayacağız. Buhranlardan hep birlikte çıkacağız. Kucaklaşacak ve kazanacağız. Milliyetçi Hareket, ağır tahribatlara rağmen Türk Milleti'nin dimdik ayakta kalmış son burcudur. Çatışmaların yaşandığı bu yeni savaş ortamında Türk devletinin son siperidir. Milliyetçi Hareket, şahadetle, esaretle sınav vermiş bir kutlu dava olarak, Türk Milleti'nin ülkü yolunda son umududur. Milliyetçi Hareket bunun için iktidara gelmelidir ve bu yürüyüşü engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu sınavdan, bu dönemden yüzünün akıyla çıkacağına yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerimizle açıkladığımız hedeflerimizin inşallah gerçekleşmesi ümidiyle, Cenab-ı Allah, dirliğimizi bozmasın, birliğimizi dağıtmasın, Hilalimizi karartmasın. Ülkümüzün yolunu açık etsin. Varsa bir kusurumuz affetsin. Ülkü şehitlerimiz, mağduriyet ve mahkumiyet yaşamış her bir insanımız, yiğitlerimiz, analarımız, bacılarımız haklarını helal etsin. Gönlünüzden ülkü, yüreğinizden sevgi eksilmesin. Kalbinizden inanç kaybolmasın. Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun” ifadelerini kullandı.
 

ETİKETLER : MHP Çorum İI Başkanı Mehmet Akif Aras
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA