blackjack oyna

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN ENGELLİ DUYARLILIĞI

HİTİT Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Öğrencileri, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla engelli öğrencileri ziyaret etti.
Bu haber 2015-05-26 23:41:28 tarihinde eklenmiştir.

İmran Şahin, Esma Çelebi, Handan Özdemir, Merve Yılmaz, Enes Korkmaz, Hüseyin Çaptuğ, İbrahim Türkoğlu, Yunus Yüksel, Caner Arslan, Ali Danacı, Yasin Aktaş, Ahmet Kızıl, Burhan Paydar isimli üniversite öğrencileri, Osmancık İlk Gülen Gözler Rehabilitasyon Merkezi ziyaret etti.

Üniversite öğrencileri engelli öğrencilere çikolata, kuru pasta, kola ikramlarında bulundu.

Okul hakkında bilgi alan üniversite öğrencileri daha sonra engelli öğrencilerin kendilerinin yaptıkları elişlerinin bulunduğu odayı gezdi, derste olan öğrencileri ziyaret etti.

Üniversiteli öğrenciler çocuklarla oyun oynayarak aktivitelere katıldı.

Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Öğrencileri adına konuşan grup sözcüsü Burhan Paydar, ziyarete gelen arkadaşlarına teşekkür etti.

Paydar, “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftası, engelli olarak tanımlanan bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. 10-16 Mayıs tarihlerinin Engelliler Haftası olması, elbette engelli vatandaşlarımızın sadece bir gün veya bir hafta hatırlanması anlamına asla gelmemelidir. Bu, engelli vatandaşlarımıza yapılabilecek en büyük haksızlık olacaktır. Ancak Engelliler Haftası, senede bir hafta da olsa engelli vatandaşlarımızın sorunlarının gündeme getirilmesi, her birey gibi onların da kendi hayatlarını bağımsız ve iyi şartlarda yaşama hakkı elde edebilmeleri gibi hususlarda toplum, devlet ve hükümet yetkilileri nezdinde seslerini duyurmaları ve farkındalık yaratılması açısından oldukça önemlidir. Toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturan engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları devletimizin en önemli hedeflerindendir. Devletimiz bu kapsamda sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak eğitim, sağlık, istihdam haklarına ait hizmetleri engelli vatandaşlarımıza sunmaktadır. Son yıllarda engellilere yönelik çıkarılan yasalarla uygulamaya konulan bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, evde bakım hizmetleri, danışmanlık ve destek hizmetleri yoğun bir şekilde yürütülmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama aktif olarak katılma konusundaki sıkıntılarını ortadan kaldırmaya ve tüm vatandaşlarımıza sunulan kamusal hizmetlerden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmelerine yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir.  Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı  bir ömür diliyorum. Bizler farkındalık yaratmak istedik, arkadaşlarıma ziyaret etmek istediğimi söylediğimde duyarlı davranarak bugün burada ki kardeşlerimizin yüzlerini güldürdükleri için  arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Unutmayalım ‘En büyük engel sevgisizliktir” dedi. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA