blackjack oyna

OYLAR SANDIĞA GİRMEDEN ÇALINIYOR

CHP Mersin Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Aytuğ Atıcı parti binasında il ve ilçe örgütlerine yönelik düzenlenen çalışma öncesinde yaptığı konuşmada seçimlere erkenden hazırlık kararı aldıklarını dile getirdi.
Bu haber 2016-05-04 19:18:57 tarihinde eklenmiştir.

Ak Parti hükümetinin ülkeyi kaos ortamına sürüklemeye devam ettiğini belirten CHP Mersin Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Aytuğ Atıcı Türkiye genelinde sandık çalışması uyguladıklarını belirtti. Oyların daha sandığa girmeden çalındığına dikkat çeken CHP Mersin Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Aytuğ Atıcı “Bizler sanki yarın seçim varmış gibi Türkiye’de bulunan 200 bin sandığı örgütleyerek, sadece sandıkları seçim günü değil, seçim gününden önce de bekleyerek seçimlere hazırlanma kararı aldık. Son birkaç yıldır CHP olarak oylara sandıkta sahip çıkmaktadır. CHP sadece kendi oylarına değil, sandığı bekleyecek gücü olmayan küçük partilerin de oylarına sahip çıkmayı bir namus şeref borcu olarak görmüştür. Ancak yaptığımız incelemelerde oyların sandığa girdikten sonra değil girmeden önce çalındığını tespit ettik. Çünkü seçimden önce yapılacak meşru çalışmalar ve meşru siyaset baş tacıdır. Bu siyasetleri biz saygı ile karşılarız ancak; bir siyasi parti devletinde gücünü arkasına alarak vatandaşa şantaj yaparak oy alıyorsa, veya rüşvet dağıtarak oy almaya çalışıyorsa veya en kutsal değerlerimiz olan dini duyguları sömürerek oy almaya çalışıyorsa bunun adı meşru siyaset olmaz. Bu partilerin bu şekildeki davranışlarının karşısında dimdik duran CHP, bütün seçmenin özgün iradesiyle, korkmadan, yılmadan, hiçbir şekilde çekinmeden oy kullanmasını sağlamak üzere böyle bir sandık örgütlenmesi çalışması ortaya çıkardık. Bu proje kapsamında  adı konulmuş seçim 3 sene sonra olmasına rağmen bizler sandıklarda örgütleneceğiz.”

“KORMA CHP VAR” DİYECEĞİZ

Eğer herhangi bir insan AK Partinin politikalarını beğeniyorum takdir ediyorum diyorsa başımızın üstünde yeri var. Seçmen özgün iradesi ile gidip oyunu Ak Partiye verebilir. Aynı şey hem bizim partimiz hem MHP, hem de HDP için geçerlidir. Biz bu uygulama ile korktuğum için AK Partiye oy veriyorum diyenlerin yanında olacağız. “Korkma yanında CHP var” diyeceğiz.

ÇAĞDAŞ UYGARLIĞA DOĞRU YÜRÜMENİN TEK YOLUNUN ÇALIŞMAK

Ak Partinin 14 yıldır Türkiye’yi getirdiği noktayı uzun uzun anlatmayacağım. Neresini anlatayım? Dış politikasını mı anlatayım! Bir tane komşumuz kalmadı. Mısır, Libya, Suriye, İsrail gibi güçlü ülkelerde büyükelçimiz yok. Onu mu anlatayım! Veya Ak Parti’nin bizi eğitimde getirdiği noktayı mı anlatacağım! 4+4+4 ile başlayan şimdi ise başta Mersin olmak üzere bütün illerde İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile İl Müftülükleri tarafından yapılan ve valiler tarafından onaylanan projeler kapsamında küçük yavrularımızı 4 gün okulda 1 gün camide eğitime tabi tutmalarını mı anlatacağım! Ben size ekonomik anlamında nerelere getirdiğini mi anlatacağım. Dolar Türk Lirasından sıfır atıldığında 1 dolar eşittir 1 Euro oda eşittir 1 lira olduğu noktadan şimdi 3 lira seviyesine geldiğini mi anlatacağım. 2002 yılında ülkede 4 tane dolar milyarderi varken şimdi 44 tane olduğunu mu anlatayım. Sizlere çiftçi artık ürettiği ürünü satamadığı için yattığını mı anlatacağım.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır” bu satıh da bütün vatandır. Yani Ak Parti’nin bizi getirdiği noktadan çağdaş uygarlığa doğru yürümenin tek yolunun çalışmak olduğunu biliyoruz. Başka bir şey bilmeyiz biz. Aslında çok şey biliriz ama uygulamayız.

OYLARIN SANDIĞA GİRMEDEN ÇALINMASINI ENGELLEYECEĞİZ

Bizde çok iyi biliyoruz. Dini söylemler uyguladığımızda oyumuzun artacağını. Ant olsun ki uygulamayacağız. Biz de biliyoruz ki elimizdeki belediyeleri kullanarak, vatandaşı korkutarak ürküterek, para dağıtarak, erzak dağıtarak oyumuz artar. Ant olsun yapmayacağız. Bildiğimiz tek yol namusumuzla, şerefimizle, onurumuzla, alın terimizle çalışıp sandıklarda örgütlenip, o oylar sandıklara girmeden önce nasıl olurda çalınmaz ve CHP’ye nasıl bir sempati oluştururuz buna çalışacağız.

Türkiye’yi 37 bölgeye böldük ve 32 bölgede bu çalışmayı yaptık. Bu çalışmayı Çorum, Amasya, Tokat ve ilçelerinde nasıl uygulayabiliriz bunu konuşacağız. CHP’ye oy veren %25’lik dilim dışında kolayca oy verme potansiyeli olan bir %25’lik kesim daha var. İşte bütün gücümüzü ikinci %25’lik kesim üzerinde yoğunlaşarak onlara CHP’yi onlara daha iyi anlatmak için kullanacağız.

BU BİR SEÇİM ÇALIŞMASI DEĞİL VATAN BORCUDUR

2 yolumuz var. Ya bugüne kadar olduğu gibi “Efendim nasıl olur da laikliği anayasadan çıkarırsın” diye bağırıp çağırmak. Yada hem onu yapıp hem de acaba halkı nasıl ikna ederimi tartışmak. En üst düzeyde siyasetimizi yapmaya devam edeceğiz. Bütün sandıkları tek tek örgütleyeceğiz. Önümüzde 3 yıl var. Bugünden yarına 1 ay içerisinde 2 ay içerisinde bütün sandıkları örgütlenmesini istemeyeceğiz. Adım adım gideceğiz. Bu uygulama ile birlikte evdeki kadınları da örgütleyeceğiz. Bu bir seçim çalışması değil vatan borcudur. Seçim çalışması olsaydı; bayraklarımızla, arabalarımızla, flamalarımızla yollara düşerdik.

BU ÇALIŞMA GEZİ’DE YAŞAMINI YİTİRENLERE BORCUMUZU ÖDEMEKTİR

Türkiye şu anda seçim atmosferinde değildir. Bu yaptığımız çalışma Gezi’de yaşamını yitiren gençlere borcumuzu ödemektir. Bu yaptığımız çalışma bizim hayallerimizi gerçekleştirmek üzere, daha çok özgürlük, daha çok demokrasi daha çok insan hakları elde etmek üzere Ankara Gar’ında katledilen gençlerimize olan borcumuzu ödemektir. Bu çalışma Suruç’ta, Uludere’de yada Türkiye’nin bir çok yerinde hayatlarını kaybedenlere borcumuzu ödemektir. Onlar alçakça katledildiler.  Yapacağımız çalışmada hiç kimse karşısına çıkan zorluklar karşısında yılmayacak. Her çıkan zorluğu yenmenin gayreti içerisine girecek. Bunun için 5, 10 değişik yol bulacak. Bizler aklını çok iyi kullanana bir partiyiz. Hem geçmişimizden ders alırız. Hem de geride kalan yıllarda partilerin yaşadıklarından ders aldık. Hiç kimse acıktım demeyecek, hiç kimse yorulmayacak. Bu uğurda can verenler acıkmıyor. Onları düşüneceğiz. Cumhuriyeti kuran ve bu uğurda can verenlere layık olmaya çalışacağız. Bunun da tek bir yolu var el ele çalışmak. Bu bizim varlık sebebimizdir. Eğer biz bunu koruyamazsak CHP’nin var olmasına gerek yok. CHP bu uğurda bütün neferlerini kaybetmeyi göze almıştır.

KİMSE ANAYASA’DAN LAİKLİĞİ ÇIKARAMAYACAK

Bu ülkede bir tek CHP’li kalana kadar hiç kimse anayasadan Laikliği çıkaramayacak. Bu ülkede bir tek CHP’li kalsa bile, kimsenin gücü Anayasa’daki 4 maddeyi çıkaramayacak.  

Bu ülkeyi geçmiş zamanlarda sallayan, bütün varlığını hissettiren partileri unutmayın, Demokrat Partiyi, Adalet Partisi’ni, Anavatan Partisi’ni, Doğruyol Partisi’ni unutmayın. Bunlar liderleri bir şekilde partiden ayrıldığında yok olan partilerdir. AK Parti’yi de aynı akıbet beklemektedir. Ancak CHP’nin öyle bir akıbet içerisinde olması söz konusu bile olamaz. Çünkü CHP gücünü liderden değil halktan alan bir partidir” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : Aytuğ Atıcı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA