blackjack oyna

LİSE VE ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ BAŞLIYOR

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında liselere yerleştirmeler ile üniversite tercihleri bugün başlayacak.
Bu haber 2015-07-06 15:19:21 tarihinde eklenmiştir.

TEOG yerleştirmeye esas puanlarına göre liselere tercih işlemleri bugünden itibaren 16Temmuz'a kadar yapılacak. Öğrenciler, 25 okul tercihi  yapabilecek ve tercih işlemlerini ortaokul müdürlüklerine onaylatacaklar. 

 Tercih işlemi, okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra işlem  tamamlanmış olacak. Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 14 Ağustos 2015'de  yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak.  

Yerleştirmeye esas nakil işlemleri ise 17-21 Ağustos 2015, 24-28  Ağustos 2015 ve 31 Ağustos-4 Eylül 2015'te gerçekleştirilecek.  

 

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ

 Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) açıklanmasının ardından,  adayların üniversite tercihlerini yaparken inceleyecekleri ÖSYS Yükseköğretim  Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet  adresinde yayımlandı. 

 Üniversiteye gidecek adaylar için tercih işlemleri, bugünden itibaren  14 Temmuz'a kadar yapılacak. Adaylar, kılavuzda yer alan kurallara göre, tercihlerini ÖSYM'nin  https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve  şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi  yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih  listeleri geçerli olmayacak.  

Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak.  Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. kimlik numaralarını  ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle  paylaşmamaları gerekiyor.  

T.C. kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları  ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerde adayın kendisi sorumlu olacak. 

 Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki  açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Adaylar, tercih  bildirim işlemini tamamladıktan sonra tercih süresi içerisinde söz konusu  internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabilecekler.  Süre tamamlandıktan  sonra tercihlerde değişiklik veya düzeltme yapılamayacak.  

Tercih işlemleri, 14 Temmuz 2015'te saat 23.59'da sona erecek.  Tercihler yapılırken ÖSYM'nin http://rehberlik.osym.gov.tr rehberlik sitesinden  yararlanılabilecek.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA