blackjack oyna

CHP ASLA DAVA PARTİSİ OLAMAZ!

Ülke yanıyor, Çorum kaynıyor, Kılıçdaroğlu yırtınıyor, Çorum CHP örgütü ise şu köyün delegesi bu kişi olmalıydı, yok bu olmalıydı tartışmaları ile lak lak yapıyor
Bu haber 2017-12-08 12:18:21 tarihinde eklenmiştir.

CHP'ye yapılan en büyük eleştirilerin başında "CHP'nin aslında iktidara gelmek istemediği" gelir. Çünkü CHP'lilerin başlıca derdi iktidar olmaktan önce parti içinde bir koltuk kapmaktır.

Bu yüzden enerjilerini kendi içlerinde tüketirler. Cumhuriyet Halk Partisi söylendiği gibi gerçekten bir kurultay ve kongreler partisidir.

CHP üyeleri, önce kendi içlerinde delege olmak için savaşır. Ardından ilçe kongreleri büyük kavga ve gürültülerle yapılır. Savaş il kongrelerinde iyice kızışır. Ardından kurultay süreci gelir. CHP kurultayları da bir hır gür içerisinde geçer. Ve peşinden gelsin küslükler.

Onlar için en büyük hayal, ilçe başkanı olmak,il başkanı olmak, belediye meclisi ya da il genel meclisi üyesi olmak en büyük hayalleri ise belediyeye başkan olabilmektir. Bu süreçte kendi içlerinde savaşırlar ve birbirlerine demedik laf bırakmazlar. Yani CHP'ye CHP'lilerden daha fazla zararı kimse veremez. Bugüne kadar hiçbir üyesinden, en üst tepede ki görevlisine kadar CHP’lilerin ülkeyi yönetmek gibi hayalleri olmamıştır. Çünkü, iktidara geleceklerine inanmazlar, bunun hayalini bile kuramazlar. Tek dertleri az olsun benim olsun olmuştur.

ASLA DAVA PARTİSİ OLAMAZSINIZ

Bu yüzden Çorum’da kim vurdu ya giden formalite bir sandık konularak delegeler belirlendi. Geçtiğimiz günlerde CHP Çorum İl Başkanı Hasan Suvacı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nunbir sözünü paylaştı. Kılıçdaroğlu, bu paylaşımında, "Parti içinde herkes 'Ben ne olacağım' sorusunu soruyor. Bazılarının derdi partiyi iktidar yapmak değil, partide koltuk kapmak peşinde! Nasıl belediye başkanı, nasıl milletvekili olurum, derdinde! CHP'nin acilen bir dava partisine dönüşmesi lazım" diyor.

"Cumhuriyeti kuran partiyiz" diye övünen CHP, bunca yıllık tarihinde Genel Başkanının da söylediği gibi bir dava partisi olamamışsa, bundan sonra olma şansıda hiç yoktur hiç olamaz. Böyle gelmiş, böyle gider ve CHP ömrü billah iktidar yüzü göremez. Zaten Çorum’da ki yapıya bakınca bunu gayet iyi anlıyorsunuz.

ÇORUM DA DELEĞE AĞASI KİM?

Yukarıda da belirttiğim gibi CHP’nin iktidar olmak gibi bir derdi asla olamaz. Son birkaç ayda Çorum’da yaşananlarda bunun bir göstergesidir. Parti kurmaylarının tek derdi kimin delegesi çok olacak. Acaba delege ağası kim olacak.

İsterseniz Çorum CHP’de son günlerde yaşananları bir anımsayalım. Önce delegeleri partinin önde gelenlerinin toplanıp belirlemesi benimsendi. Çorum 360 TV “CHP sandıktan kaçıyor” diye bir haber geçti. Birkaç gün sonra parti yöneticileri sandık konularak delegelerin belirleneceğini kamuoyuna duyurdu.

OLDUDA BİTTİ MAŞALLAH

Birkaç gün içerisinde delege olacakların partiye gelerek isimlerini yazdırmaları istendi. Hemen peşinden partiye konulan göstermelik bir sandıkla delege seçimleri yapıldı. Binlerce üyesi bulunan mahallelerin delegeleri çoğunluğunu partiye gelerek isimlerini delegeliklere yazdırankişilerin yani kendi oyları ile delege oldular. Hemen peşinden parti yöneticileri köy delegelerini yazmaya başladılar.

Aman ne yazma. Partide günlerce senin akraban bu köye delege olacak, yok benim akrabam olacak tartışmaları yaşandı. Ancak öyle hatalar yaptılar ki silme CHP’ye oy veren köylerin delegeleri ne yazık ki o köyden seçilmedi. CHP’ye tüm baskılara rağmen oy çıkan köylerin delegeleri de o köyden seçilmedi. Bu yerlere kendilerine yakın buldukları isimleri yazdılar.

Şimdi CHP Çorum’da 13 ilçenin kongrelerini gerçekleştiriyor. Yine yöneticilere yakın oluşturdukları delegelerle. 10 Aralık’ta ise merkez ilçe kongresi yapılacak. Yine bir kaç kişiyle belirledikleri delegelerle. Bu seçimde İsmail Kalender ile İrfan Olukcu yarışacak.

Çorum360TV olarak her iki adaya da başarılar diliyoruz. Ama şunu da demeden edemiyoruz. “Bu kafayla CHP bırakın iktidar olmayı, ilk seçimlerde İyi Parti’nin de gerisine düşerek 3. parti olma yolunda hızla ilerliyor. Gün gelecek bunda kendinizde hatası olduğunu düşünerek büyük pişmanlıklar yaşayacaksınız. Ama atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş olacak”

GÖLGE ADAM.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA