blackjack oyna

ŞAHİNER GAZETECİLER İLE BULUŞTU

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle nedeniyle gazetecilerle bir araya geldi
Bu haber 2018-01-16 18:25:21 tarihinde eklenmiştir.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Çorum ve ilçelerinde yayın yapan gazete, televizyon, internet televizyonu ve internet haber sitelerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Çorum ve ilçelerinde yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileriyle buluşan Sungurlu Belediye Başkanı Başkanı Abdulkadir Şahiner, kahvaltıda bir araya gelen Şahiner, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Başkan Şahiner, İYİ Parti’ye geçeceği yönündeki söylemleri değerlendirdi. “Şuanda bağımsızlık iyi” diyen Şahiner, Değişik partilerden teklifler var ama biz yıllardan buyana Milliyetçi Hareket Partiliyiz” dedi.

Sungurlu belediye başkanlığı görevine başladığında 80 milyon TL’lik borcuyla Türkiye’nin en çok borcu olan ilçe belediyesi olduğunu hatırlatan Başkan Şahiner, “Şuanda 12 milyon TL’lik borcumuz kaldı. Haziran ayına kadar bütün borcumuzu ödeyip bitireceğiz” dedi.


Toplantıda bir gazetecinin “Hizmetler yaparken milletvekillerinden destek alıyor musunuz?” şeklindeki sorusuna yanıt veren Başkan Şahiner, milletvekillerinden sadece belediyeye İŞKUR’dan daha fazla eleman verilmesine yönelik bir talepte bulunduğunu, bu talep için ise sadece Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın çaba harcadığını ifade etti.

Toplantıda Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 2014 yılından bugüne kadar belediyece yapılan hizmetleri anlattı.Şahiner, sunumunda şu ifadelere yer verdi:

“Halkımızla devamlı iç içe olduk. Cumartesi pazarı dahil, bizde mesai mahrumu olmadı. Eğer belediye olarak insanlarımızın yüzünü güldürüyorsak, insanlarımızla iç içe oluyorsak, o insanların sizlere bakış açısı değişiyor. Ama ne yazık ki sistem içerisindeki belediye başkanlığı halktan uzak, ‘Ben yaptım, ben ettim’den oluşuyor. Bizde, ‘Ben yaptım’ değil, hep birlikte yaptık, birlikte başardık.

Yaşlı vatandaşlarımıza Pazar yerinde alışveriş için araçlar temin ettik. Pazar yerlerinde alışverişlerini yapıyorlar, araçlarıyla evlerine ulaşıyorlar. Bölgede bu projeyi gerçekleştiren ilk biziz.

Bölgemiz hayvancılığa bağlı olduğunda dolayı kapalı Pazar yerimiz yoktu. Pazar yerimiz de Fen Lisesi’nin yanındaydı. Sağlıksız, kokudan geçilmeyen bir alandı. Pazar yerini kaldırdık ve mezbahanemizin yanına pazarımızı yaptık ve 2016 itibariyle bitirip hizmete açtık.

İnsanlarımızın piknik yapabileceği bir alan yoktu. Buradan insanlarımız ilçe dışına gidiyordu. Sungurlumuzun ihtiyacı olduğunu düşündük. Projemizi yaptık ve şuanda bulunduğumuz alanı yaptık. Cuma, Cumartesi günleri canlı müzik, Cumartesi ve Pazar da açık büfe kahvaltımız var. İnsanlarımızı evlerinden çıkartıp, sosyal yönlerini geliştiriyoruz.Spor alanında 17 adet yeni park yaptık. 2 adet halı saha yapıp, mevcut parklarımızı da yeniledik.

Sungurlu’nun kenar mahallelerinde hiçbir asfalt ve parke çalışması yapılmamış. Kenar mahalleler hep itelenmişti. Çocuklarımız kışın çamur içinde okullara gidiyorlardı. Asfalt plent tesisimizi kurduk. Şuanda Sungurlu’nun asfaltı olmayan mahallemiz kalmadı. 70 kilometre sati kaplama yapmamız gerekiyor.

2014 yılında belediyemizin bir şirketi vardı. Bu şirket beton santraline kilitli parke üretiyordu. Ama ne hikmetse çalışan şirketi 2,5 milyon TL borçla devraldık. 1 metrekare kilitli parke taşı döşeyemeyecek haldeydi. Aldığımız yıl itibariyle faaliyete başladık ve 2014, 2015, 2016 ve 2017 de de bugüne kadar 2014’de 15 bin 414 metrekare, 2015’de 48 bin 911 metrekare, 2016’da 27 bin metrekare, 2017’de de 48 bin 286 metrekare ve toplamda 140 bin 432 metrekare kilitli parke taşı döşedik.

Asbes borusu kullanan sayılı belediyelerden birisiyiz. Asbes borusu 30 yıl önce yapılmış. Hatlarımızın bugün çoğu düzenlenmiş vaziyette. Üst yapıyı yapmadan önce altyapıyı bitiriyoruz. Sungurlu’nun su borularının alt yapı ve üst yapısıyla birlikte 90 milyon TL’dir. Biz bütçemiz oranında üst yapıdan önce altyapıyı, daha sonra da üst yapıyı yapıyoruz.

Şehrimizde tüm cami ve mescitlerimizin belediye olarak biz karşılıyoruz. Bu konuda da 2 sefer de soruşturma geçirdim. 34 camimizin de minarelerinin ışıklandırmasını yaptık. Böylece gece saatlerinde Sungurlu’da hoş bir görüntü çiziyoruz.

Eğitim camiasında çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yerel yönetimlerin görevi de budur. Ama Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara hiçbir destek vermemesi nedeniyle biz de tüm okullarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Sungurlu’da öyle insanlarımız var ki; Sungurlu’dan dışarıyı görmemiş. Kültür gezileri kapsamında otobüs aldık. Burada Nevşehir, Konya, Amasya, Çanakkale, Hacı Bektaş-ı Veli ve Samsun’a 7 bin 485 kişiyi gezdirdik. Bu insanlarımızı sosyal yönden geliştirmemiz gerekiyor. Hiç kimseyi ayırmadan, ücret talep etmeden vatandaşlarımıza bu hizmeti sunduk.” 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA