blackjack oyna

BİNİCİLİK TESİSİ GÜN SAYIYOR

Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum Belediyesi tarafından yapılan ve inşaatında sona gelinen Binicilik Tesisi’nde incelemelerde bulundu.
Bu haber 2018-03-05 09:39:06 tarihinde eklenmiştir.

İnceleme ziyaretinde Belediye Başkanı Zeki Gül’e Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Etüt Proje Müdürü Köksal Çöldaş, Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Kalın eşlik ederken teknik personel Binicilik Tesisi’nin son durumu hakkında bilgi verdi.
“Spor, insana olumlu katkılar sağlayan bir aktivitedir” diyen Belediye Başkanı Zeki Gül, yapılan araştırmalar gösteriyor ki sporun insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri var. Sportif faaliyetler insanın hem zihinsel dünyasına hem de biyolojisine fayda sağladığını ifade etti. Başkan Gül“Biz de Çorum Belediyesi olarak, sporun bu faydalarından dolayı, spora yönelik önemli yatırımlar yapıyoruz. Bir yandan da sporun geniş kitlelere yayılması için önemli organizasyonlar düzenliyoruz. Şehrimizde yapılan sportif faaliyetlere destek oluyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN SAYILI TESİSLERİNDEN BİRİSİ OLACAK


Belediye Başkanı Zeki Gül, Binicilik Tesisi’nin Türkiye’de sayılı tesislerden birisi olduğunu belirterek “80. 000 m2 alan üzerine inşa ettiğimiz tesisimizi hemşehrilerimizin hizmetine sunmak için gün sayıyoruz. 9 milyon 40 bin TL’lik bir yatırım. Açık manej, ahır, gezinti parkuru ve alt yapı gibi işlerimiz bitti.Kapalı manej kısmında mimari çalışmalarımız devam ediyor. Pist kısmında ve açık alanlarda da çevre düzenlemelerimiz devam etmekte. Bir ay içerisinde inşaat kısmı tamamlanacak. Tamamlandığında Türkiye’nin sayılı Binicilik Tesislerinden biri olacak. Veteriner Müdürlüğümüze bağlı bir birimimiz olarak hizmet vermeye başlayacak. Şehrimize ve hemşehrilerimizehayırlı olsun” diye konuştu.

DEĞİŞEN İHTİYAÇLARA GÖRE ŞEHRİMİZE YENİ PROJELER YAPIYORUZ


Sporun kalıcı ve hızlı bir tanıtım aracı olduğunu ifade eden Başkan Gül, “günümüzde, gerek internetin ve gerekse diğer haberleşme imkânlarının gelişmesiyle birlikte spor çok daha fazla önem kazandı. Ülkeler ve şehirler için çok önemli bir tanıtım aracına dönüştü. Sporda elde edilen başarılar,ülkelerinin, şehirlerinin gurur kaynağı olabiliyor. İşte bütün bunlar bir araya geldiğinde sporun çok önemli olduğu anlaşılıyor. Bunun için gerek ilgili kurumlarımızın gerekse yerel yönetimlerim yatırım yapması gerekiyor. Ülkemizde refah seviyesi arttı. Refah seviyesinin artmasıyla birlikte insanlarımızın sosyal ve sportif aktivitelere olan ilgisi de arttı. Yeni ihtiyaçlar, yeni ihtiyaçlara göre yeni yatırımlar yapıyoruz.Biz de Çorum Belediyesi olarak hemşehrilerimizin sporu bir yaşam biçimine dönüştürmesi, şehrimize yeni değerler kazandırması için gerekli adımları atan bir belediyeyiz” dedi.

GELENEKLERİNE VE DEĞERLERİNE BAĞLI BİR BELEDİYE’YİZ


Başkan Gül, Binicilik sporunun, ata sporu olduğunu da belirterek “biz geleneklerimize, bağlı bir belediyeyiz. Bu bağlılığımızı da sosyal hizmetlerimizle, kültürel hizmetlerimizle, sportif alanda yaptığımız hizmetlerle hemşehrilerimize gösteriyoruz. Bu anlayışa göre de yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Bu kapsamda desteklenmesi gereken en önemli spor dallarından birisi de ata sporumuz olan biniciliktir” dedi.

BİNİCİLİK TESİSİ’NDE HİPOTERAPİ YAPILACAK

“Hemşehrilerimizibinicilik sporuyla tanıştırmak, at sevgisini çocuklarımıza kazandırmak vebu alanda şehrimize bir eser kazandırmak için Binicilik Tesislerimizin yapımına başlamıştık” diyen Belediye Başkanı Zeki Gül, “binicilik sporu, hemen her yaşta insanın yapabileceği bir spor. Ayrıca bu sporda fiziksel, zihinsel veya duyusal bozukluğu olan hasta grupların yani dezavantajlı gurupların tedavisinde de faydalanılıyor. Burada da hipoterapi yani atla terapiyapılacak. Böyledurumu olan kardeşlerimiz için de tedavilerine katkı sağlayabilecekleri bir tesisi Çorum’a kazandırıyoruz. Burada her yaştan vatandaşımızın, özellikle hafta sonlarını aileleriyle birlikte hoş vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Binicilik Tesisimizde sosyal tesisler, açık ve kapalı manej, serbest yürüme parkuru, atlar için otlaklar,atların bakım ve beslenme işlerinin yapılacağı alanlarmevcut. Burada binicilik eğitimi verilecek. İlerleyen dönemlerde atı olan hemşehrilerimizin atlarını emanet edebilecekleri bakım, beslenme, eğitim ihtiyaçlarının karşılanacağı alanlar da yapacağız.Tesislerimiz hemşehrilerimiz için hem eğlence, hem sağlık, hem eğitim mekanı olacak” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA