blackjack oyna

ŞEKER VATANDIR, VATAN SATILAMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, beraberinde milletvekillerinin ve parti meclisi üyelerinin de bulunduğu 30 kişilik heyetle birlikte Şeker Fabrikaları’nın özelleştirilmesine tepki göstermek amacıyla Çorum’a gelecek.
Bu haber 2018-03-05 18:06:30 tarihinde eklenmiştir.

CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Suludere’nin yanı sıra Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender ile yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Toplantıda CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki 30 kişilik heyetin Çarşamba (Yarın) Çorum’a geleceğini belirten Suludere, Şeker Fabrikası önünde bir basın açıklaması yapacaklarını ve bu açıklamaya tüm Çorum halkını da davet ettiklerini ifade etti.

“Şeker vatandır, vatan satılamaz” diyen Suludere, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“CHP İl Örgütü’nün katkılarıyla Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba ve beraberinde 30 civarında milletvekili ve parti meclis üyelerimizin de aralarında bulunduğu 30 kişilik heyet Çorum’a gelecek. Şeker Fabrikaları’nın özelleştirilmesine tepki göstermek amacıyla Çarşamba günü saat 15:30’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından bir basın açıklaması yapılacak. Çorum Şeker Fabrikası’nın önünde şekere sahip çıkacağız.

Şeker vatandır, satılamaz. Her zaman emekten ve emekçiden yanayız. Çünkü emeğe ve alın terine değer veriyoruz. Şeker Fabrikaları sadece şeker üreten tesisler değil, milyonlarca köylünün milyonlarca çiftçinin emeğidir. Ülkemizde halen devletimize ait aktif 25 şeker fabrikası var. Bunların satışı 21 Şubat 2018 günü Resmi Gazete’de yayımlandı. Amaç, bu ülkede tarımı, üretimi bitirmek. ABD merkezli nişasta bazlı şeker üreticisine teslim etmektir. 81 milyonun sağlığını sentetik şekerle bozmaktır. Ardından tedavi için yabancı şirketlere ilaç yoluyla para kazandırmaktır. 10 bin 500 kişilik şeker emekçisini kadrodan mahrum bırakıp, yüz binlerce üretici de perişan olacaktır.

Şeker fabrikaları sosyal bir cumhuriyet projesidir. Türkiye’nin tarım politikası ve sanayi politikası AKP iktidarıyla bir çırpıda değiştir. Türkiye’de artık bizim milli değerimiz yok sayılıyor. İktidar mensuplarının ağızlarını açtıklarında milliyetçilikten dem vuruyorlar. Eğer onlar milliyse, milli değerlerimize, bu güzel tesislerimize göz dikmezler. Eğer onlar milliyse, bu tesisleri yabancı şirketlere peşkeş çekip onların kazançlarına kazanç katmazlar. Şeker fabrikaları vatandır, vatan da satılmaz.

Ayrıca buradan tüm siyasi partilere, il ve ilçe başkanlarına davet ediyorum. Çarşamba günü Çorumluları, çiftçimizi, köylümüzü, şehirlimizi davet ediyoruz. Bu bir siyasi olay değildir. Bu ülke ve Çorum menfaatinedir. Hep birlikte gelin şekere sahip çıkalım. Çorum’un en son kalesi Şeker Fabrikası’dır.

30 KİŞİLİK HEYET

Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında Çorum’a gelecek heyette su isimler yer alacak:

“Çorum Milletvekili Tufan Köse, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Samsun Milletvekilleri Hayati Tekin ve Kemal Zeybek, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Isparta Milletvekili İrfan Bakır, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Sibel Özdemir, Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Hatay Milletvekili Serkan Topal, Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Parti Meclis Üyeleri Sevde Erdal Kılıç ve Yıldırım Kaya.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA