blackjack oyna

‘ARTIK YETER’ DEMEK İÇİN ADAYIM

Av. Dinçer Solmaz, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Çorum milletvekili aday adaylığını açıkladı.
Bu haber 2018-04-28 19:31:45 tarihinde eklenmiştir.
Bugün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen Av. Dinçer Solmaz, CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu kamuoyuna duyurdu. Toplantıda CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, CHP İl Sekreteri Saadet Aydoğdu, Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, eşi Özlem Solmaz belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, eski İl Başkanı Gazi Özkubat, eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, ile çok sayıda partili de hazır bulundu.
Toplantıda Av. Dinçer Solmaz, Türkiye’de demokrasinin devamı için, yoksul halkın hakkını savunmak için aday olduğunu ifade etti. Solmaz, “Demokrasi savunmamı daha da güçlü bir şekilde yürütebilmek için, yoksul halkımın hakkını, hukukunu savunabilmek için, bu mücadeleyi her türlü baskı, şiddet ve iftirayı göğüsleyerek sürdüren kahramanlarımızın yükünü hafifletebilmek için; sonuna kadar barış, sonuna kadar demokrasi demek için önümüzdeki seçimlerde ben de milletvekili aday adayım” diye konuştu.
Erken seçim kararına tepki gösteren Solmaz, “Karanlığın efendileri ülkemizi daha da karanlığa çekebilmek için el ele, omuz omuza verdiler ve hakka, hukuka, kanuna, nizama aykırı bir seçim kararı aldılar” dedi.
 
“SÖZ MİLLETİN DEMEK İÇİN ADAYIM”
“’Yeter, söz milletin’ demek için adayım” diyen Solmaz, her türlü rüşvete, şikeye, çalmaya karşı olacağını vurguladı.
Solmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
 
“Demokrasinin ve hukukun şeklen bile olmadığı bir ortamda, entrika yasalarının desteğinde seçim kararı alanları, OHAL şartlarında seçim kararı alanları kınıyor, bu oldu bittiye itiraz ediyorum. İnsan haklarının ayaklar altına alınmasına, düşünce özgürlüğünün boğazlanmasına, hukukun katledilmesine itiraz ediyorum. Tükenmiş siyasetçilerin siyasi ömürlerin uzatmak için baskı ve zulme başvurulmasına, bu uğurda an dökmekten çekinilmemesine ve ülke kaynaklarının yağmalanmasına itiraz ediyorum.
Çalışanların köleleştirilmesine, emekçilerin alın terinin büyük sermayeye peşkeş çekilmesine, en temel insan hakkı olan sağlık, eğitim ve güvenlik hizmetlerinin pazara çıkartılmasına itiraz ediyorum. Vatan evlatlarının emperyalistlerin talimatları ile cepheden cepheye sürülmesine itiraz ediyorum. Ulusal kurtuluş savaşını milletten tutanak karşılığı borç aldığı gıda, araç ve gereçlerle yürütmüş ancak zerre kadar şaibeye bulaşmamış bir neslin torunu olarak; her türlü rüşvete, şikeye, hortuma, kayırmaya, çalmaya, çırpmaya itiraz ediyorum.
Halkın ve haklının sesinin artık duyulmasının gerektiğini belirten Solmaz: “Bütün bu itirazlarımı ve daha başkalarından oluşan demokrasi savunmamı daha da güçlü bir şekilde yürütebilmek için, yoksul halkımın hakkını, hukukunu savunabilmek için, bu mücadeleyi her türlü baskı, şiddet ve iftirayı göğüsleyerek sürdüren kahramanlarımızın yükünü hafifletebilmek için; sonuna kadar barış, sonuna kadar demokrasi; ‘Yeter söz milletin’ demek için önümüzdeki seçimlerde milletvekili aday adayım. Allah utandırmasın, yolumuz açık, mücadelemiz kutlu, zaferimiz hayırlı olsun.”
Basın toplantısının ardından Çorum Park’ta partililerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA