blackjack oyna

HİZMETİ SIFIR OLAN HASTANENİZ BATSIN!

Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sorunlar giderek içinden çıkılmaz hal alıyor.
Bu haber 2018-10-10 14:20:26 tarihinde eklenmiştir.

Yapıldığı günden bu yana hep eleştiri konusu olan hastanede hizmetlerin yetersizliği vatandaşları çıldırtıyor.  Çalışanların yapması gereken birçok hizmeti hasta yakınları kendileri yapmak zorunda kalıyorlar. Acil Servis hizmetleri ise tam bir rezalet.

Ankara karayolu üzerinde bulunan Erol Olçok Eğitim ve Araştırma hastanesinde yaşanan sorunlar, çözülmek bir yana, her geçen gün daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Yetkililerin sadece laf ürettikleri hastanenin içler acısı halinden ise, en çok zararı görenler, her zaman olduğu gibi hastalar, hasta yakınları ve refakatçiler oluyor.

HERKES MEMUR OLDU

İlk önce hastanenin acil servisinde yaşananları bir aktaralım. Vatandaş durumu acil olan hastasını acil servise getirdiğinde rezalet başlıyor. Aracını acil önüne park eden hasta yakınları ilk önce hastasını aracından indirmek istiyor. Bu yapıyor ama hastasını içeriye taşıyacak sedye ya da tekerlekli sandalye bulamıyor. Görevlileri bulmak ise tümden imkansız.

İçeride görevli bulmak için çırpınan hasta yakınlarına cevap verebilecek, bir görevli bulmak neredeyse imkansız. Tüm hizmetli özel sektör çalışanlarının kadroya geçmesi nedeniyle kimseler eski işini yapmak istemiyor. İyi niyetli birkaç özel güvenlik çalışanı ise görevleri olmamasına rağmen vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyor.

NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRIYORLAR

Kendi imkanları ile acilden sandalye bulan hasta yakınları bu kez de acil önündeki araçlarını park yerine götürmek ve hastasının kayıtlarını yaptırma telaşı içine giriyorlar. Çünkü acil önündeki aracı acil çekilmesi gerekiyor. Ancak hasta yakını bunu yaparsa bu kez de hastasının kayıt işlemleri kalıyor.

DELİ OLMAMAK ELDE DEĞİL

Hastaneye baygın bir hastasını götüren bir vatandaş başından geçenleri şöyle anlatıyor; “ Bir yakınım

acilleşti ve baygın bir şekilde hastaneye götürdüm. Acil önüne geldim. Hastam baygın indirmem gerekiyor ve onu taşımak için bir sedye yada tekerlekli sandalye lazım arıyorum, bulamıyorum. Görevli arıyorum kimseler yok. Ambulanslar geldi aracımın çekilmesi lazım. Bu arada eşim baygın kayıt yaptırıp acile götürmem lazım. Delirmemek elde değil. Aynı akşam şahit oldum benim gibi 5 hasta yakını daha aynı sıkıntıları çekti. Herkes aynı durumdan şikâyetçilerdi”

ESKİ HASTANE AYNI DEĞİLDİ

Bir başka hasta yakını ise çalışanların kadroya geçmesi nedeniyle eski işlerini yapmak istemediklerine şahit olduklarını dile getirdi. Acilde benzer sıkıntıları kendisinin yaşadığını dile getiren yurttaş tepkilerini şöyle anlattı; “Bir yakınımı hastaneye getirdim. Hasta kendinde değildi. Aracımı acil önüne çektim. Bu sırada görevlilerin yardımcı olması için etrafa seslendim. Bir süre sesimi kimseler duymadı. Bu sırada dışarı çıkan bir özel güvenlik görevlisi içeriye anons yaparak yardım istedi. Bir süre bekledikten sonra yine bir güvenlik görevlisi tekerlekli sandalye getirdi. Aracımı büyük bir hızla park yerine götürdüm ve hastamın başına geldim.

ARAÇLA TUR ATIYORLAR

Bu işleri yapması gereken hizmetliler ise hastane içerisinde elektrikli aletleri sürmenin keyfini yaşayarak iş olsuna sağa, sola gidip gelip cirit atıyorlar. Oysa onların görevi hasta yakınlarına yardımcı olmak. Eski hastanede acil önünde sürekli görevliler bekliyordu. Bir hasta geldiği anda hemen sedye yada sandalye alıp koşuyorlardı. Burada bırakın gelmeyi bir hizmetliden yardım istediğinizde yüzünü dönüyorlar”

ŞAHİT OLDUK

Vatandaşların şikayeti üzerine hastanenin acil servisi önünde yaklaşık 1 saat bekleyen Çorum 360 TV ekipleri de benzer aksaklıklara şahit oldular. Görüntülerde hasta yakınlarını kendi imkanları ile sedye ve sandalye bularak hastalarını taşıdıkları ve hasta yakınları tarafından bırakılan bir sedyenin ambulans geçişlerini aksattığı halde ancak 45 dakika sonra bir görevli tarafından alındığını gördük.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Serkan bolat 2018-10-11 10:06:33
Aynı olay benim başıma da geldi sıcak su döküldü ve bacaklarm yandı hastaneye gittim acile gece saat 12 falan sralari ben acı icinde kvranrken kimse yoktu güvenlik görevlisi yanık diye icerii zorla aldrdı benii iceri girdim beni muane kabinine aldılar dakkalar sonra bi doktor geldi ve bunu yanık bölümüne alın dedi yine hemsire yardmci yok tabi güvenlik yardmci oluyoo yanık bolumunu bulamadm ben tabi bu sradaa beni getiren giris yaptriyoo yanık bölümüne vardk yine doktoru bekledik yanik bacaklarmi ilac sürdü tamam dedi gide bilirsin pazartesi gel muane ol dedi yok böyle bi rezzilik çözülsun bu olay lütfen
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA