blackjack oyna

GÖLGE ADAM DİYOR Kİ! CHP'NİN AYIBI


Bu makale 2017-01-11 18:56:30 eklenmiş ve 2994 kez görüntülenmiştir.
Gölge Adam

Bu ülkede CHP’nin iktidar olamaması yerle gökyüzünün birleşmesi gibi uzak gözüküyor. Buna yıllardır kimi zaman genel merkez, kimi zaman ise yerel yönetimler sebep oluyor. Eskiden çalışmıyor diye hep genel merkez eleştirilirdi. Ancak son yıllarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun canla başla bir çalışma yürüttüğü ortada.
Ancak birçok ilde olduğu gibi Çorum’da da yerel yönetimlerin varlı ile yokluğu arasında hiçbir farkın olmadığı ortada. Buna basit bir örnek olarak 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü’nü gösterebiliriz. Çorum’da CHP’nin kapısına kilit vurulmasının neden gerekli olduğuna siz okuyucularda bu haberi okuduktan sonra hak vereceksiniz.
Ülkede basınının nasıl bir baskı altında olduğu ve medyanın tamamen iktidarın eline geçtiği bir gerçek. Kısıkta olsa birkaç muhalif gazete ve çok cılız olsada birkaç tv kanalı hükümetin tüm baskılarına rağmen doğruları yazmayı ve söylemeyi sürdürüyor.
Aklı eren tüm yurttaşlarında bildiği gibi ülkemizde Çalışan Gazeteciler Günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama günümüz var. Şimdi kısaca o günden bahsetmek istiyoruz. 1961-1971 arasında "Çalışan Gazeteciler Bayramı" adıyla kutlanmış; 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkede gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, " 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" olarak değiştirilmiştir.
4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarının bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” adlı düzenlemenin Resmi gazetede yayınlanışı nedeniyle 10 Ocak günü kutlama günü olmuştur.
Söz konusu düzenleme, iş sözleşmelerinin yazılı olarak yapılması, sözleşmelere işin türü ve ücret miktarının yazılması gibi gazetecilerin sosyal ve yasal haklarını belirleyen hükümleri içeriyordu. Bu yasa ile kendilerine yüklenen sorumlulukları kabul etmek istemeyen 9 gazete patronu (Akşam, Cumhuriyet, Dünya, Hürriyet, Milliyet, Tercüman, Vatan, Yeni İstanbul ve Yeni Sabah) 212 sayılı yasanın ve Basın İlan Kurumu’nun oluşmasına ilişkin 195 sayılı yasanın mesleki sakıncalar doğuracağını iddia eden bir ortak bildiriye imza atarak gazetelerini 3 gün kapadıklarını duyurmuşlardır. “Dokuz patron olayı” olarak basın tarihine geçen bu gelişme üzerine gazeteciler, boykot boyunca “Basın” adlı bir gazete yayımlamaya karar vermişlerdir. Basın gazetesi 11 Ocak günü yayına başladı ve üç günlük boykot sırasında düzenli olarak yayını sürdürdü. Çalışan Gazeteciler Günü, bu olayın bir sonucu olarak ortaya çıktı. 10 Ocak, “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak kutlanmaya başladı ve 1971’de “Çalışan Gazeteciler Günü” halini aldı

CHP’Lİ YÖNETİCİLER BU KADAR MI ACİZSİNİZ


10 Ocak günü Çorum’da kimi partiler ve sivil toplum örgütleri basınla bir araya geldi. Kimileri ise birkaç satır basın açıklaması ile Çorumlu gazetecilerin gününü kutladılar. Ancak her fırsatta basın özgürlüğünü savunan ve basının ülkede 4 güç olduğunu dillendiren CHP’nin Çorum yöneticilerinden çıt çıkmadı.
Yahu ey Çorum CHP yöneticileri sizde hiç mi akıl fikir yok. Sizde hiç mi canını ortaya koyarak çalışan Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı vicdani sorumluluğunuz yok. Size küçükte olsa akıl verecek hiç mi bir akıl daneniz yok. İnsan bir yerden birkaç kelime alıntı yaparak, her toplantınızı takip eden ve sizin sesinizi halka duyuran Çorumlu gazetecilerin gününü kutlamaz.
İl Başkanı Hasan Suvacı bey, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere bey, sizlere soruyoruyoruz “Bu kadar mı toplumdan ve basından uzak yaşıyorsunuz” 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -
Çorum Dost Haber
© Copyright 2018 Dost Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA